У малоповерховому будівництві особливу популярність отримали блоки з пінобетону. Ми розповімо, що це таке і як правильно їх використовувати.
Для індивідуального будівництва кожен намагається вибрати максимально ефективну технологію, щоб можна було звести міцну теплу будівлю в найкоротші терміни та з мінімальними витратами. Про нюанси будівництва з даного матеріалу, таких як розмір піноблоку за стандартом, та недоліки методу ми й поговоримо сьогодні.

Що таке піноблок
Так називаються будівельні елементи, які виготовляються із пористого пінобетону. Зовні він схожий на ще одну варіацію пористого матеріалу під назвою газобетон. Однак докорінна відмінність криється у методиці виробництва, що, власне, і визначає його властивості. Для отримання спіненого різновиду суміш із цементу, води, піску додається спеціальна піна.
Остання може бути утворена двома способами. Якщо використовується органічний піноутворювач на основі білка, в результаті виходить максимально міцний та екологічно чистий елемент. Але ця методика дорожча. Дешевший і не менш ефективний синтетичний піноутворювач. Щоправда, працювати з ним потрібно обережно, оскільки речовині надано 4 клас небезпеки. Готові блоки абсолютно безпечні.
Після того, як робиться заміс будь-яким із описаних способів, розчин заливається в невеликі стандартні форми, де він висушується в природних умовах. Як варіант може використовуватись одна велика загальна форма. Тоді після затвердіння масу розрізають на деталі необхідного розміру. Технологія виробництва настільки проста, що часто цегла зі спіненого бетону виготовляється прямо на будмайданчику.
Види та розміри піноблоку: стандарт та варіації
Для потреб будівництва випускається широкий асортимент «цегли» із спіненого бетону. Їх можна поділити на кілька груп.
Якщо при замішуванні до складу вводиться глина, зола або інші дрібнофракційні речовини, у готовому виробі зменшується кількість пор. Це збільшує його міцність та теплопровідність, а також знижує собівартість. Виходячи з призначення та щільності розрізняють три види будівельних виробів:
- Конструкційні. Вирізняються високою щільністю. Мають максимальну міцність та невисокі ізоляційні характеристики. Призначені для будівництва стін, міжкімнатних перегородок і т.п.
- Теплоізоляційні. Мають мінімальну щільність і низьку теплопровідність. Міцність мінімальна. Використовуються як утеплювач.
- Конструкційно-теплоізоляційні. Поєднують переваги обох попередніх варіантів. Застосовуються як «теплий» будматеріал. Запас міцності обмежений, у деяких випадках потрібне додаткове армування.
Піноблоки маркуються буквами та цифрами. Міцність позначається і цифрою в межах від 0,5 до 60. Вона показує навантаження, яку витримує елемент при стисненні. Літера F із цифрами від 15 до 75 позначає морозостійкість. Деталі з числом до 25 можуть використовуватися тільки для будівництва внутрішніх стін або перегородок, інші придатні для зовнішніх робіт.

Піноблоки: плюси та мінуси
Якість будматеріалу багато в чому залежить від місця виробництва. Виготовлений кустарним способом або несумлінним виробником виріб навряд чи матиме хороші експлуатаційні характеристики. Це потрібно врахувати під час вибору. Розглянемо основні мінуси та плюси будинку з піноблоків.
Їх затребуваність можна пояснити великою кількістю значних переваг, до яких відносять:
- Низька теплопровідність, причому навіть у конструкційних деталей. Якщо порівняти спінений бетон середньої щільності з цеглою, то перший буде «тепліше» приблизно в 2-2,5 рази. Таким чином, для аналогічного результату можна викласти стіну вдвічі тонше, що дозволить суттєво заощадити. Крім того, пориста структура дає добрі звукоізоляційні властивості. Це використовується при зведенні перегородок та зовнішніх стін.
- Морозостійкість. Будова матеріалу та додавання певних компонентів у процесі виготовлення дозволяє йому легко витримувати безліч циклів розморожування/заморожування. Властивості деталей при цьому не змінюються.
- Вогнестійкість. Блоки повністю пожежобезпечні. Вони не тліють, не горять і під впливом полум’я не виділяють токсичні речовини. Ця властивість особливо цінна, якщо з них вирішено зводити лазню.
- Зручність у монтажі. Вироби легко обробляти. Вони добре розпилюються, свердляться та фрезеруються. Це дозволяє реалізовувати будь-які дизайнерські рішення, без проблем прокладати інженерні комунікації.
- Високу швидкість укладання. Розміри блоку більші, ніж у цегли за стандартом. Таким чином, для зведення певного об’єму їх потрібно набагато менше. Відповідно, і укладати блоки швидше. Також економиться і клей або цементний розчин для кладки, його потрібно значно менше.
- Економічність. Мала вага деталі, яка пояснюється її пористою структурою, дозволяє робити полегшені фундаменти. Це неможливо, наприклад, для цегли. Нижче транспортні витрати, менша витрата клею та вартість робіт. Останнє зумовлено тим, що сплатити укладання одного спіненого блоку дешевше, ніж 18 цеглин. А обсяг вони займуть приблизно однаковий.
- Низька вартість. Безумовно, ціна матеріалу відрізняється. Вона залежить від виробника, марки і т.п., але в цілому будинок зі спіненого бетону обійдеться дешевше, ніж із цегли будь-якого типу, бруса, колоди чи газосилікату.
Є у піноблоків дві властивості, які складно однозначно віднести до переваг чи недоліків. Перше – це відносно низьке вологопоглинання. Завдяки тому, що пори матеріалу закриті, він слабо вбирає вологу. Виробники люблять демонструвати, як виріб кілька годин плаває у ємності із водою. Тим не менш, він здатний увібрати близько 5-10% вологи. Щоправда, сохне пінобетон набагато швидше, ніж, наприклад, цегла.
Друга спірна властивість – екологічність. Зрозуміло, якщо купується продукція від невідомого виробника, гарантувати її повну безпеку неможливо. Для зменшення собівартості сировину можуть додавати відходи металургійного чи будівельного виробництва. Якщо така можливість повністю виключена, можна бути впевненим у безпеці пінобетону.
До значних мінусів слід зарахувати таке:
- Усадка будівлі. Це природний процес, який відбувається протягом двох місяців після монтажу. Бетон набирає міцність, що призводить до рівномірної усадки. Вона становить приблизно 1-4 мм за кожен метр висоти. Таким чином, із остаточним оздобленням доведеться почекати до закінчення цього процесу.
- Крихкість. У деяких випадках блоки можуть деформуватися, тріскатись і навіть розділятися на декілька фрагментів. Це можливо, якщо виріб низької якості або сталася помилка у розрахунках та щільності пінобетону недостатньо. Щоб уникнути таких проблем, потрібно грамотно розраховувати конструкцію і не купувати продукцію несумлінних виробників.
- Непривабливий вигляд. Піноблоки є великою цеглою темного сірого кольору. Зведена з них за будь-яким, навіть найцікавішим проектом, будівля виглядає некрасиво. З цієї причини потрібне декоративне оздоблення. Під неї бажано виконати додаткову гідроізоляцію, щоб захистити від вологи.
Де використовуються вироби
Область застосування пінобетону дуже широка. Найбільш затребуваний він для:
- будівництва індивідуальних будинків, дач, господарських будівель;
- зведення малоповерхових офісних та житлових споруд;
- при реконструкції та перебудові будівель.
Блоки використовуються як стінові та перегородкові. З них зводяться комбіновані та несучі стіни, перегородки. Можуть застосовуватися для утеплення та звукоізоляції.
Що врахувати під час вибору
Перед тим, як вирушити до магазину, потрібно точно розрахувати потрібну кількість матеріалу. Найпростіше це зробити на спеціальному калькуляторі, яких багато в інтернеті. Визначившись із кількістю, можна приступати до вибору. Фахівці впевнені, що виріб гарної якості можна відрізнити на вигляд. Потрібно лише звернути увагу на:
- Колір. Він має бути рівномірно сірий, ближче до темного. Надто світлий тон говорить про нестачу цементу.
- Точність геометрії. Достатньо покласти один блок на інший, щоб побачити похибки, якщо вони є.
- Структура. Вона має бути однорідною. Так, щоб кількість пор всередині елемента та на його поверхні була приблизно однаковою.
- Вага. Уточніть масу виробу, а потім попросіть зважити будь-яку деталь. Якщо є відмінність, то заявлена щільність не відповідає дійсності.
Пінобетон – практичний і недорогий будівельний матеріал, який стає все більш затребуваним. І це не дивно, якщо врахувати всі реальні плюси та мінуси стін із піноблоків. На будівництво такого будинку в середньому йде близько півроку, що не може не приваблювати забудовників.
Щоб взнати більше про будівництво та скласти докладну смету – звертайтесь за допомогою до фахівців сервісу “Локальний Ремонт“.
- Ламінат на стіну: плюси і мінуси - 24.03.2023
- Як вибрати фарбу для стін в різних кімнатах - 21.03.2023
- Абсолютно все, що потрібно знати про паркет та його альтернативи - 17.03.2023
0 коментарів