Чи обмірковуєте проект заміського будинку з мансардою? Чи плануєте переробку старої дачі? Не обмежуйте себе стандартними ідеями щодо оформлення мансарди: в ній можна розмістити не лише спальню, а й зручну ігрову, містку бібліотеку, місце для дружніх тусовок. І навіть підняти під дах «мокрі» приміщення – кухню чи ванну кімнату. Поради щодо освітлення, обробки, ергономіки та вентиляції додаються!

Оздоблення стіни в мансарді

Ідея №1: вітальня під дахом

Якщо будинок призначений для великої родини з маленькими дітьми, а верхній поверх досить просторий – подумайте про те, щоб розмістити в мансарді місце для зустрічей (разом з маленькою кухнею та їдальнею). Нестандартна конфігурація приміщення, низька стеля, балки, що нависають, і нестача світла – у вітальні ці недоліки можна обіграти. Наприклад, зробити стелю темною, додати в обстановку цікаві світильники, балки пофарбувати в контрастний тон, а опорні стійки посеред приміщення перетворити на витончені колони. Такої вітальні не буде більше ні в кого! Навіть якщо мансарда досить висока, використовуйте низькі меблі. Поставте диван уздовж найнижчої стіни, щоб залишити місце навколо більш високих предметів. Або замініть його пишним килимом із подушками. Якщо важливо влаштувати домашній кінотеатр, звільніть високу торцеву стіну під екран для проектора.

Ідея №2: кухня на висоті

Це не найпоширеніше рішення: мансарда і так легко перегрівається, і обладнати в ній гарячий цех проектувальники зазвичай не рекомендують. Але якщо з тих чи інших причин у мансарді облаштовується вітальня, то кухню (хоча б невелику) додати до неї буде логічно – щоб не бігати за їжею для гостей вгору та вниз сходами. Найскладніший етап – прокладання труб для подачі води та каналізаційного зливу. Найкраще розмістити мийку на кухні над «мокрою точкою» внизу (наприклад, над санвузлом) – буде легше підключати комунікації. Щоб розмістити кухонні меблі в мансарді, відмовтеся від навісних шаф або виготовте на замовлення модулі зі скошеним верхом. Шафи для підлоги вибирайте вузькі – їх краще розставити буквою «П». Використовуйте мансардні скоси, щоб сховати в них систему припливно-витяжної вентиляції – у вбудованих шафах або просто за тонкими екранами-перегородками. У випадку з кухнею, вбудованою під дах, примусова вентиляція є обов’язковою! Будьте готові до того, що слідкувати доведеться не так за вивітрюванням запахів, як за тим, щоб у приміщенні не було дуже жарко.

Ремонт в мансарді

Ідея №3: дитяча на горищі

Незвичайна геометрія мансардного поверху добре підходить для дитячих кімнат (особливо якщо в мансарду можна безпечно піднятися і легко спуститися навіть у ніжному віці). Складні ліжка-будиночки, шафи з потаємними ходами, затишні закутки дозволяють спроектувати простір для справді цікавих ігор і з розумом організувати зберігання. Під склепінням даху можна зробити спальне місце з пологом, як у принцеси. А на трикутній стіні побудувати стелаж для улюблених іграшок та найкрасивіших малюнків. Як і у випадку з кухнею, додаткова вентиляція необхідна! У високій мансарді зробіть подіум для ліжка – у ньому ви можете заховати основну систему зберігання. Робоче місце та місце для читання розташовуйте ближче до вікна. Якщо в горищному поверсі не вистачає місця або умов для дитячої спальні, облаштуйте в ньому ігрову кімнату.

Ідея №4: ванна з видом на зірки

Підвести та відвести воду для санвузла в мансарді майже так само складно, як перенести на другий поверх кухонну мийку. Але ванна під дахом зустрічається набагато частіше, ніж кухня-вітальня в мансарді – оскільки зазвичай верхній поверх приділяється все-таки під спальні приміщення, а санвузол логічно розміщується поряд з ними. Тому таке завдання в принципі вирішуване – важливо лише придбати якісні труби для підведення і зливу води і грамотні помічники, які протягнуть їх до точки водозабору. Також не завадить спеціальний насос, що підвищує тиск – з ним тиск води завжди буде на належному рівні. Подбайте про надійну гідро- та теплоізоляцію – а для більшої безпеки та зручного підключення комунікацій розміщуйте санвузол у мансарді над ванною або кухнею на нижньому поверсі. Під схилом даху найпростіше поставити низьку ванну або душову кабіну – в останньому випадку зі скла потрібно буде вирізати нестандартні стінки зі скошеним верхом. Якщо душ або ванна стоять біля високої стіни, під низьким склепінням можна розмістити умивальники. Вибираючи місце для душової кабіни або ванни, розташуйте їх під похилими мансардними вікнами (якщо такі є) – щоб милуватися зірками, деревами та заходами сонця.

Ремонт стін в мансарді

Ідея №5: технічний поверх

Мансарду з дуже маленьким метражем можна відвести виключно під потреби зберігання – влаштувати в ній гардеробну або господарсько-побутову кімнату, або те й інше разом. У таких приміщеннях зберігають одяг та домашній текстиль, сушать та прасують білизну, складують начиння та всілякі «витратні матеріали» для будинку. Подібні кімнати не вимагають примусової вентиляції (особливо за наявності вікна). Якщо для інших приміщень припливно-витяжна установка не потрібна, то простір вздовж аттикових стін (бічних вертикальних стінок мансарди, висотою переважно від 20 до 90 сантиметрів) залишається вільним. У ньому можна обладнати шафи для взуття та аксесуарів, а також господарських дрібниць, які закуповуються про запас. Використовуйте викочувальні конструкції та висувні ящики. Якщо зробити шафи під скатний дах немає можливості, поставте вздовж аттикових стін звичайні низькі комоди або стелажі. Їхня поверхня послужить додатковою полицею.

Ідея №6: офіс на найвищому рівні

Одне з найпопулярніших рішень – робоче місце під дахом: у мансарді, як правило, тихо, дістатися туди непросто, і можна повністю зосередитися на справах чи навчанні. Щоб організувати кабінет в мансарді, потрібні ті самі шафи і стелажі (зі скошеним краєм або звичайні). І письмовий чи комп’ютерний стіл – одночасно виберіть для нього найсвітліше місце. Передбачте можливість додаткового підсвічування. До робочого місця стечуться електричні дроти: будьте готові сховати в підлогу, стіни, меблі відразу кілька кабель-каналів. При необхідності розмістити бібліотеку в мансарді вибирайте відкриті полиці вздовж торцевої стіни. При цьому стіна зовсім не повинна бути глухою. Маленьке слухове вікно в оточенні книг стане витонченим акцентом, а під великим вікном можна облаштувати диван для читання. Необов’язково робити традиційний кабінет зі столом та громіздкими шафами. Використовуйте меблі, що трансформуються, щоб звільнити простір посередині мансарди (це коли стіл може викочуватися, підніматися або складатися). У цьому випадку можна зробити кабінет багатофункціональним творчим простором – якщо вільне місце час від часу займатиме, наприклад мольберт або мати для йоги.

Ідея №7: спальня в світлі

Це найпоширеніше рішення для мансардного поверху: у кімнаті з низьким скатним дахом, ізольованим від усіх інших приміщень, тихим і наповненим (за бажанням!) природним світлом, найкраще виходить… спати! Щоб робити це з комфортом і безпекою, не ставте ліжко під низьку стіну – розмістіть ложе в торці мансарди, хоч під вікном, хоч біля глухої стіни. Або взагалі посередині кімнати – за узголів’ям у такому разі можна буде облаштувати ту саму вбиральню, кабінет, санвузол, про які йшлося вище. Кишені під похилими стінами буде зручно використовувати для комодів та розміщення туалетного столика. Вибирайте низькі моделі – вони допоможуть візуально підняти стелю. Щоб візуально розширити простір, дизайнери часто радять використовувати світлі відтінки в обробці мансард (особливо це стосується невеликих приміщень). Спробуйте пограти з цим правилом (краще для початку за допомогою ескізів або комп’ютерної програми): зробіть темною підлогу, щоб зменшити відчуття ізоляції. Додайте кольори на стіни, щоб зробити простір життєрадіснішим. Для найсміливіших – затемнені склепіння мансарди або вертикальна стіна: такий прийом створить ефект глибини, але може впливати гнітюче. Особливо ретельно продумайте у цьому випадку сценарії освітлення та декор кімнати.

Якщо ж ви тільки плануєте ремонт чи будівництво дачі або котеджа – звертайтесь за порадою до фахівців Локального ремонту.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *