Саме тераса, як ніщо інше, відображає французьке LʼArt de Vivre — мистецтво жити, вміння насолоджуватися роботою та відпочинком, отримувати задоволення від будь-якої погоди та дня тижня. Не буває поганих днів, буває невдало облаштована тераса.

Відкрита тераса без огородження

Найпростіший вид терас, який є дерев’яним настилом — продовження будинку. Сама підлога може бути з дерева, каменю або плитки. Якщо ви робите вибір на користь натурального дерева, то будьте готові до регулярного ремонту та догляду. Чим твердіше деревина, тим вона більш стійка до забаганок погоди та перепадів температури. Настил з дерева рекомендується щорічно очищати щіткою та миючим розчином, шліфувати та покривати спеціальним просоченням. Мінімалістична архітектура відкритої тераси має на увазі сучасний стиль оформлення. У нього відмінно впишуться елементи декору з бетону та скла, масивні меблі з натурального дерева та текстиль екологічних кольорів.

Будівництво тераси біля будинку

Відкрита тераса з огорожею

Дерев’яна тераса з поручнями – невід’ємна частина класичного образу літнього будиночка. При її облаштуванні особлива увага приділяється підлозі. Один з найбільш популярних матеріалів для обробки – декінг (суміш тирси та полімерів). Він виглядає красиво і сучасно, зручний в роботі і в той же час не гниє і не схильний до перепадів температури і вологості. Годиться для оформлення відкритої тераси з огорожею. До речі, вечорами на такій терасі чудово виглядає підсвічування із саморобних світильників.

Крита тераса

Один із найважливіших елементів тераси – дах. Декоративний дах не захищає від опадів та вітру, але створює тінь та візуальні границі. Традиційний дах захищає від дощу, снігу, вітру та сонця. Існують також висувні дахи, натяжні, дахи-намети. Вибір матеріалів не обмежений – дерево, скло, тканина, пластик. Як декор критої тераси – чудово впишеться гойдалка-лава. Тут також можна поставити м’який диван для відпочинку та читання або організувати обідню зону з круглим столом та класичними віденськими стільцями.

Скляна прибудова

Прекрасна можливість насолоджуватися природою в максимально комфортних умовах: скляна прибудова повністю захищена від негоди і водночас цілком відкрита для погляду. Засклена тераса є унікальною знахідкою для декоратора, оскільки надає великий простір для творчості. Перша думка, яка напрошується сама собою, — вітальня-їдальня. Прекрасно, якщо продовженням закритої тераси стане відкритий дерев’яний настил, де можна організувати барбекю та літню кухню. Додайте до декору квіти в масивних глиняних горщиках, поставте пару вінтажних крісел і зручний диван.

Тераса на даху

Її дизайн часто скидається на мініатюрний сад. На дахах висаджують газони, розводять фруктові сади та вирощують пряні трави. При облаштуванні тераси на даху важливо дотриматися трьох основних умов: ухил плоскої покрівлі; система гідроізоляції, відведення дощових і талих вод; утеплення даху. Підлоги можуть бути виконані з будь-якого матеріалу – дерево, камінь, плитка – і навіть вистелені натуральним газоном. Доповнять екоконцепцію споруди – натуральні матеріали, мінімалістичний декор, природні кольори. На дахах також зводять намети, облаштовують веранди із мобільними висувними дашками.

Побудувати терасу біля котеджу

Тераса біля басейну

Може бути абсолютно різною: мініатюрною, що виконує функцію декоративного обрамлення, або ж просторою, багаторівневою, облаштованою лежаками та міні-баром. Традиційні матеріали для оформлення підлоги такої тераси – декінг, плитка або камінь. Лежаки та крісла з ротанга – чудовий вибір для таких терас. За красою та практичністю їм не поступаються сучасні меблі зі штучних полімерів. Не забудьте про захист від сонця. Найзручніше використовувати складні текстильні парасольки та навіси. Продумайте освітлення – з метою безпеки і, звичайно, краси, територія басейну має бути добре освітлена. Вбудоване підсвічування – зручний вибір для будь-якого стилю оформлення.

Тераса з літньою кухнею

Мрія будь-якого дачника. Оскільки влітку за хорошої погоди вся родина неминуче перебирається на веранду, то невелика кухня дозволяє фактично жити на вулиці. Щоб облаштувати вуличну кухню, достатньо збудувати піч або викласти каменем мангал, провести на терасу воду і організувати невеликий кухонний куточок з раковиною та робочою поверхнею. Найкраще, якщо споруда буде монолітною — із цегли чи каменю. Підлога веранди може бути викладена каменем або плиткою.

Тераса-павільйон

Для облаштування можна використовувати вже існуючу споруду, наприклад літню кухню або альтанку. Основні елементи павільйону – дах, підлога та стіни. При цьому стіни необов’язково повинні бути глухими, їх роль може виконувати дикий виноград, дерев’яна або кована сітка, чагарник. Для оформлення їдальні чудово підійдуть великий круглий стіл із дерева та віденські стільці. Добре, якщо вони будуть не нові та трохи різної форми. Якщо павільйон служить для відпочинку, поставте зручний лежак для читання і мініатюрний журнальний столик. У декор заскленого павільйону чудово впишуться легкі штори натуральних відтінків.

Тераса навколо будинку

Кругова тераса – традиційний супутник будиночків у стилі шале та будівель на палях. Вона обрамляє будинок, ніби палуба, і надає особливого настрою архітектурі. Крім того, додатковий простір – це завжди практично. З одного боку можна розташувати літню кухню і поставити мангал, з іншого – організувати їдальню, з третьої сторони – повісити гамак, а з четвертої – зробити ігрову зону для дітей, повісити гойдалку або спортивний комплекс. Подібна прибудова поєднує у собі переваги традиційної відкритої тераси, павільйону, вуличної кухні та критої веранди.

Тераса-балкон

Так само, як і кругова тераса, вона може оточувати весь другий поверх будинку. А буває, навпаки, мініатюрною, більше схожою на традиційний балкон або багаторівневою з виходом на дах. Обов’язковий елемент тераси – загородження з металу, скла або дерева, залежно від стилю, в якому виконано сам будинок. Такі балкони часто прикрашають квітами, а як захист від сонця використовують великі зонти. Поставте невеликий круглий стіл та пару стільців, щоб насолоджуватися ранковою кавою та проводити вечори у розмовах за келихом вина.

Більше інформації та актуальні технології ви можете довідатись у майстрів сервісу Локальний ремонт.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *