Багато людей люблять кішок, і не дивно чому. Хтось намагається спорудити будиночок для кішки своїми руками, в інших ці тварини живуть самі собою. Вони самостійно шукають для відпочинку затишні куточки, при цьому часто виводять з ладу дорогі м’які меблі, які використовують як кігтеточку. Допоможуть спорудити зручний та невеликий за розмірами будиночок для кішки своїми руками покрокова інструкція та рекомендації з цього питання. Розглянемо майстер-клас з виготовлення житла для улюбленого вихованця.

Якщо у кішки є свій багатофункціональний куточок, в якому вона може пограти або відпочити, проблема псування речей і меблів вас не торкнеться. Можна придбати в магазині для тварин досить гарний будиночок і принести його додому. І раптом з’ясовується, що кішка оминає його – щось їй не сподобалося. Але ж людина теж не довірить вибір кольорів та матеріалів для ремонту чи будівництва свого житла сторонній особі.
Якщо будиночок принесений з магазину, це для кішки далеко не те, що є кріслом або диваном, на якому вона звикла сидіти або лежати. Висновок: котячий будинок не повинен конкурувати з іншими меблями. На створення будинку для кішок своїми руками потрібно витратити час та гроші. Але грошей потрібно набагато менше, ніж для придбання конструкції в магазині. Розмір будинку для кішки теж має відповідати реальному розміру тварини.

Конструктивні елементи
Котяче житло бажано комплектувати оглядовими майданчиками. Високе їхнє розташування – це дуже добре. Але не треба їх піднімати до самої стелі. Потрібно поспостерігати за своєю кішкою та визначити улюблене місце її відпочинку. Оглядовий майданчик слід розташувати трохи вище. Верхній майданчик зазвичай робиться трохи меншим, ніж нижній. Але нижній має бути більш комфортним. Для збільшення огляду, будиночки для котів своїми руками рекомендується встановлювати біля стіни, розташованої навпроти дверей. Повинна бути змонтована кігтеточка.
Вона робиться таким чином, щоб кішка завжди мала доступ до неї з будь-якого місця її житла. Сама споруда може мати різні конструкції. Потрібно поспостерігати за улюбленцем. Якщо тварина любить ховатися під ліжком, значить, вона спостерігає за тим, що відбувається в кімнаті. Якщо її улюблене місце у шафі – воно не любить стеження за собою. Спостереження покажуть, з якого боку краще зробити вхід, широкий він має бути, або вузький. Після спостережень можна робити креслення. Креслення зразкових розмірів деталей спрощує процес підготовки матеріалів та виготовлення будиночків.
Господар, виконавши всі роботи з виготовлення будинку для кішки, вирішує наступні завдання: у улюбленого вихованця з’являється місце для усамітнення і відпадає необхідність лежати на столі або на телевізорі; у кішки пропадає бажання точити свої пазурі об хазяйський диван;
При будівництві апартаментів потрібно дотримуватися наступних принципів: безпека; якість; гігієна. У будинку кішки не повинно залишатися жодних ниток і дрібних деталей, які вона може проковтнути або просто відгризти. Матеріали потрібно використовувати лише натуральні. Фарби та клей не повинні видавати різких запахів. Вони не повинні мати токсичність. Конструкція має бути такою, яку легко можна промити та вичистити.

Інструменти та матеріали для роботи
Щоб збудувати будиночок для кішки своїми руками, потрібно озброїтися деякими інструментами та матеріалами. Їх слід пошукати в коморах, сараях та гаражах, де напевно знайдуться шматки фанери, ДСП чи ОСП. З інструментів можуть стати в нагоді наступні: рулетка для вимірювань; лінійка з олівцем; електричний лобзик; викрутки або шуруповерт; електричний дриль; циркуль креслярський; побутовий пилосос; звичайна табуретка; будівельний степлер; молоток; клейовий термопістолет.
Матеріали для будівництва наступні: ОСБ-плити товщиною 8-12 мм, фанера або ДСП; тканина для оббивки; саморізи різного розміру; клей, що вставляється в термопістолет; скоби до степлеру; або меблеві куточки; джутова, сизалева або прядив’яна мотузка – приблизно 35 м.
Складання будиночка
Будиночок для кішки своїми руками зробити не так вже й складно. Майстер-клас передбачає складання найпростішого креслення. Без нього важко буде стикувати деталі. При розмітці деталей на матеріалі користуються лінійкою, циркулем, прямокутником та олівцем. Циркулем намічаються контури круглих деталей та лаза для кішки. Вхід у будиночок можна зробити оригінальнішим, додавши до нього вушка. Розмічаються стінки та деталі даху, горизонтальна частина та 2 скати.
Набрудніша робота – нарізка деталей. Якщо це можливо, краще вийти разом із лобзиком на вулицю чи на майданчик. Нічого складного у процесі різання немає. Головне – все робити акуратно та не поспішати. Для вирізання вхідних отворів необхідно просвердлити дрилем отвори, до яких вільно увійде пилка лобзика.
Майстер-клас з розкрою та вирізування деталей закінчено. Залишилося обробити краї наждачкою. Можна зібрати котячий будиночок своїми руками, щоб упевнитись у правильності виконання попередньої роботи. Майстер-клас зі збирання передбачає наступний план: спочатку скріплюються стінки за допомогою меблевих куточків; зібраний будиночок меблевими кутками кріпиться до основи; збирається дах. Центральна горизонтальна частина прикручується до стін. У місцях кріплення попередньо просвердлюються отвори для шурупів. Бічні частини (скоси) кріпляться цвяхами невеликого розміру. На кожну сторону достатньо 4 цвяхи; комплекти для монтажу труб з’єднуються з відрізками в 50 і 65 см і кріпляться до основи. Зверху монтуються майданчики; якщо вся конструкція стійка, можна її розібрати для подальшої роботи.
Абсолютно всі великі та маленькі деталі мають бути покриті тканиною. При цьому кількість швів має залишатися мінімальною. У магазинних будиночках це не дотримується. Адже будь-який шов змушує кішку точити свої кігті об нього. У оббитому приміщенні кішки проводять час разів на 10 охочіше, ніж у звичайному. Перевірити це дуже просто. Поставте оголений будинок і простежте за кішкою. Вона цуратиметься нової споруди. А до м’якого, оббитого кинеться майже відразу.
Порядок робіт з оббивки такий: примірка; розкрій тканини; натяжка; робота степлером.
Приміряння починається з викладення деталей на тканину. Зайве обрізається ножицями. У деяких місцях знадобиться ніж. Шви розташовують на кромці дерев’яної деталі, якщо це можливо. Тканина натягується. Далі йде кріплення її за допомогою будівельного степлера. Скоби не повинні проходити крізь фанеру. При оббивці даху, що складається з 3 частин, може знадобитися термопістолет для підклеювання тканини у згинах між деталями. Через 5 хвилин після нанесення клею можна продовжувати решту робіт.
Після цього оббиваються стіни будиночка. Краї тканини закріплюються степлером на ребрах деталей. Вхідний отвір оббивається так само. Краї кріпляться до внутрішнього ребра. Після закінчення обробки зсередини оббивають зовнішню частину цільним шматком тканини. Шов у цьому випадку роблять на задній стінці ближче до кута. Краї тканини на отворі кріпляться зсередини будиночка.
Прикріплюються труби кігтеточки та оглядового майданчика. В основу наноситься клей із термопістолета. На клей кріпиться кінець мотузки. Проклеюється кілька витків, які намотуються щільно трубою до її середини. Всередині труби необхідно нанести кілька крапель клею. Далі йде намотування до кінця труби. Після її остаточного кріплення потрібно намотати ще кілька витків мотузки для приховування каркасу. В основі кігтеточки можна встановити додатковий дерев’яний круг. Він лише зміцнить конструкцію. Його теж обмотують мотузкою, яку кріплять за допомогою клею та скоб.
Майстер-клас закінчено – будиночок для кішки готовий. Можна звести інші споруди зі сходами, полицями.
Домашні кішки в багатьох сім’ях стали повноцінними їх членами. Їм потрібне власне місце для відпочинку. Зробити його можна своїми руками із підручних матеріалів.
У справу підуть ДСП, фанера, картон, труби та інші матеріали. Для благоустрою будинку годиться ковролін, шерсть, синтепон, драп, плюш та будь-які інші м’які тканини. Для кріплення деталей потрібні меблеві куточки, гарний клей без запаху, дужки для степлера. З інструментів будуть потрібні викрутки, дриль, ножівка, лобзик.
Спорудити житло для домашнього вихованця можна зі звичайної картонної коробки. До даху або полиці оглядового майданчика можна прикріпити невелику хутряну іграшку. Адже всі кішки в будь-якому віці не проти погратись з подібними речами. Можна пристосувати під житло іграшку достатнього розміру. Це може бути танк, пожежна машина чи літак. Майстер-клас, наведений вище, допоможе у виготовленні будиночка або цілого багатофункціонального комплексу.
Якщо ж ви хочете зробити домівку не лише для улюбленця, але й подомуєте про ремонт в квартирі, звертайтесь за консультацією до фахівців Локального Ремонту у вашому місті.
- Ламінат на стіну: плюси і мінуси - 24.03.2023
- Як вибрати фарбу для стін в різних кімнатах - 21.03.2023
- Абсолютно все, що потрібно знати про паркет та його альтернативи - 17.03.2023
0 коментарів