Причин для розділення житлового простору безліч. Часто потрібно відокремити місце для сну в однокімнатній квартирі або у великій вітальні потрібно влаштувати для кожної людини свій куточок відпочинку або робочу зону. Або потрібно просто поділити кімнату на дві зони. Зонування кімнати за допомогою перегородки створює особливий легкий дизайн приміщення без важких захаращень.

Естетика, динаміка та практичність – ось девіз під яким відбувається перетворення приміщення. Якщо ви вирішили розділити кімнату на дитячу та дорослі зони, перегородки будуть також чудовим рішенням, діти у цьому випадку зможуть спокійно грати чи виконувати уроки. Якщо дітей двоє, то згодом кожному з них знадобиться своя територія, за допомогою зонування та перегородок поділяється одна кімната на дві. Коли в одному приміщенні живуть дорослий і дитина, до того ж різної статі, виникає необхідність зробити перегородки для зонування простору кімнати.

Перегородка в кімнаті

Ізольовані приміщення за допомогою перегородок

Перегородка з гіпсокартону для зонування кімнати виконує радикальну функцію, може замінити цегляну стіну, якщо вас не дуже хвилює звукоізоляція. Таку перегородку можна встановити на металевому каркасі, обклеїти шпалерами, пофарбувати, повісити картину. За необхідності, прибрати таку стіну досить легко. Для постійної стіни краще використовувати різні блоки, цеглини, що укладаються на розчин, але в цьому випадку виходять вже повноцінні кімнати.

Коли немає можливості чи бажання робити щось ґрунтовне, на допомогу прийдуть переносні конструкції. Вони можуть складатися з кількох секцій, скріплених між собою. Їх легко переносити, пересувати та розбирати. Розсувні двері, перегородки вдало поділяють кухню або бар від вітальні, спальню від офісу або кімнати відпочинку, їдальню від вітальні.

Варіанти мобільних перегородок

Варіанти перегородок для зонування кімнати різні, можуть бути скляними або виготовленими з ламінату. Вони функціональні та красиві. Їхня зручність у тому, що зони при необхідності можна робити відкритими, створюючи потрібну атмосферу в будинку.

Стелажі для поділу кімнати на зони добре виглядають в сучасному інтер’єрі. Відкриті полиці, на яких можна розмістити різні сувеніри та необхідні речі, створюють легкість, не захаращують простір. Для невеликих приміщень це знахідка. Зробивши низ закритим, туди забираються певні речі, замінюючи шафу, економиться площа.

Стелаж для зонування кімнати не обов’язково робити високим до стелі. Нижчий відокремлює зони, і в той же час залишає відчуття простору. У випадку, коли кімната має лише одне вікно, відокремити зону можна напівпрозорим стелажом, обладнаним підсвічуванням. Такий тип перегородки універсальний, виготовлений з металу або дерева, бамбука, ротанга або рисового паперу, підходить під будь-який стиль приміщення. Він доступний за ціною і простий в обслуговуванні, збиранні.

Облаштування перегородки між кімнатами

Меблі

Розставивши певним чином меблі, приміщення сприймається по-різному. Поставивши диван та столик збоку біля входу або навпроти каміна, телевізора, створюється затишна атмосфера відпочинку. Поділ кімнати на зони можливий за допомогою консолей, барних стійок, комодів. Диваном та столом, поставленим за ним, добре поділяються місця для відпочинку та роботи. Цей варіант зручний і вимагає грошових витрат, перестановку можна зробити у час.

Ширма

Відмінний варіант – ширма, здійснює розподіл кімнати на зони. Її не дуже складно виготовити своїми руками, вам знадобляться: Рейки; Цвяхи; Молоток; Куточки; Тканина.

Сполучаємо рейки між собою у вигляді рамок, натягуємо на них матеріал, закріплюючи за допомогою невеликих гвоздиків, виходять панелі, скріплюємо їх за допомогою куточків. Ширму можна робити з ніжками та без. Тканина підбирається з урахуванням стилю кімнати, підходить льон, шовк, бавовна з різними кольорами та візерунками. Такої перегородки буде достатньо, щоб відокремити крісло та торшер, отримуючи місце для релаксації, читання книг. Інша частина кімнати буде виглядати цілісно. При необхідності ширма забирається, переноситься в інше місце, вона мобільна.

Штори

Штори для поділу кімнати на зони несуть таку ж функцію. Поділ за допомогою штор заощаджує простір, створює романтичну атмосферу. Ідею втілити можна власними силами і за невеликі гроші. Для кріплення штор знадобиться карниз, встановлений на місці зонування. З їхньою допомогою розділяється приміщення повністю чи частково, з натяком, що тут інша зона.

У вітальні за допомогою балдахіна відокремлюється спальне місце, створюючи ефект казковості. У будь-якому приміщенні створюється робочий простір, варіанти можуть бути тимчасові та постійні, їх багато. Змінюючи штори, оновлюється легко і швидко вигляд. Подвійна штора, з матеріалу різного кольору з кожного боку позначає, наприклад, спальню ніжнішими відтінками і вітальню – яскравим кольором.

Крім традиційних штор використовуються: намистини;кисі;дерев’яні;скляні;кришталеві;бамбукові.З їх допомогою здійснюється функціональне зонування без архітектурних елементів.

Інші варіанти поділу

Крім представлених вище, існують інші типи перегородок для зонування простору в кімнаті. За допомогою кольору декоративної штукатурки чи фарбування можна виділити функціональну зону. Використовуючи шпалери різних відтінків і фактур, можна чітко розмежувати простір. Світлими чи темними відтінками ставляться акценти. На кухні-їдальні яскрава стіна біля обідньої зони додасть затишку та теплоти. Стіна з малюнками у дитячій позначить ігрову зону.

У приміщенні є ніша? Поставимо туди стіл та за допомогою правильного підібраного кольору шпалер отримуємо кабінет. У зонуванні світло відіграє величезну роль. Точкові світильники, торшери, штучне та природне освітлення дозволяє уникнути глобального перепланування. Однією люстрою можна поєднати весь простір, а спрямованим світлом бра поставити акцент, буквально включити або вимкнути певне місце, розділити кімнату на дві зони.

У сучасному інтер’єрі світлодіодні стрічки ефектно розмежовують простір. Безпека та надійність дозволяє використання у важкодоступних місцях. Дзеркала, картини з підсвічуванням ставлять акценти, привертають увагу. Подіум, особливо з підсвічуванням – це чудовий інструмент зонування, головне правильно співвіднести його розміри з пропорціями приміщення.

Підлога, килими чітко розмежовують простір, але в цьому випадку не буде почуття усамітнення. При правильному зонуванні можна здійснити ідею розміщення кількох приміщень в одному.

Якщо ж ви вирішили зробити капітальну перебудову квартири, – звертайтесть за допомогою до фахівців сервісу Локальний Ремонт у вашому місті.

Локальний Адміністратор
Категорії: КвартираРемонт

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *