Ми постараємося вам розповісти про те, як маленьку ванну кімнату перетворити на комфортне та зручне приміщення, та до того ж вмістити всі ключові елементи ванної.

Якщо ваша квартира є малогабаритною, або ж ви проживаєте в хрущовці, то про велику ванну можна тільки мріяти, адже в більшості випадків це всього 4 або 5 квадратних метрів. На жаль, раніше практично всі квартири так будували, що у ванній кімнаті або кухні можна поміститися тільки боком. Щоб маленька ванна кімната була максимально зручною і красивою, є безліч способів і дизайнерських прийомів для цього.

Кладка плитки в ванній

Як візуально розширити ванну кімнату

Зробити вашу маленьку ванну візуально трохи більшою можна. Для цього дизайнери використовують кілька хитрих прийомів, за допомогою яких простір помітно розширюється. Велику роль у цьому відіграватимуть грамотно підібрані матеріали оздоблення, а також розміщення всіх деталей інтер’єру. Ці дрібні хитрощі дозволять створити ілюзію більшого приміщення.

У маленьких кімнатах для візуального збільшення простору можна комбінувати поєднання кольорів для оформлення стін. Коли одну стіну ви робите в червоному тоні, іншу можна зробити в білих або молочних тонах. Тільки цей прийом вже візуально збільшить простір.

Декілька порад щодо збільшення простору

  • Якщо ванна кімната має невеликі розміри, то для оздоблення стін зазвичай використовують середню або маленьку керамічну плитку.
  • Завжди використовуйте лише глянцеву плитку. Її відблиски та відбите світло сприяють зоровому збільшенню простору.
  • Стелю можна зробити так само глянсовою (натяжною) або дзеркальною. Цей прийом створить ілюзію великого об’єму.
  • Якщо в одну зі стін вставити вітраж або матове скло, це також дасть частинку візуального збільшення.

Освітлення ванної кімнати

Щоб ванна кімната була не тільки красивою, а й стала візуально більшою, необхідно все продумати на початковому етапі ремонту. Ви повинні ретельно продумати, де будуть всі елементи інтер’єру. Все це потрібно накидати на папері. Це допоможе правильно підібрати освітлення та розподілити світлові потоки туди, куди потрібно. Це дозволить перетворити маленьку ванну кімнату на більш зручну та комфортну зону.

Багато хто навіть не припускає, наскільки освітлення здатне візуально розширити приміщення. Основним чинником буде яскравість світла. Ванна кімната має бути освітлена настільки яскраво, наскільки це можливо з урахуванням фінансової сторони.

Для цього використовують як точкові світильники на стелі, так і світильники настінні. Можна також використовувати і спрямовані світильники для освітлення деяких окремих елементів інтер’єру. І це не просто одна лампочка, що висить на стелі по центру, це цілий комплекс світлових приладів.

За допомогою точкових світильників у стелі можна зробити гарне освітлення у ванній кімнаті. Але для цього потрібна підвісна стеля. Якщо в плануванні підвісні стелі у ванній кімнаті у вас не передбачені, необхідно освітлення робити саме за допомогою настінних світильників, які гармонійно повинні вписуватися в дизайн ваших стін. Саме освітлення дасть приємне відчуття комфорту під час входу у ванну кімнату.

Укладка плитки в ванній

Душова кабіна або кутова ванна

Цей етап у плануванні є найважливішим. Так як у ванній кімнаті ми скидаємо всі стреси дня, до вибору сантехніки необхідно так само підійти відповідально. Найчастіше сама ванна займає найбільше простору.

Якщо ви не любитель тривалих водних процедур, ванну можна замінити на душову кабіну. Це дозволить заощадити достатньо місця для того, щоб зручніше розмістити інші сантехнічні системи.

Для душової кабіни грошей шкодувати не потрібно. Тому що вже через рік використання вся фурнітура почне облазити. Численні функції перестануть працювати. При цьому не варто купувати найкрутішу модель. Подумайте, які функції вам дійсно будуть необхідні для щоденного використання, таку і вибирайте. Переплачувати не варто.

Часто ставлять кутові ванни. Щоб це здійснити, ви обов’язково повинні точно виміряти, врахувати розташування сантехнічних і зливних труб. Саме кутова ванна дозволить не лише візуально, а й насправді звільнити значний простір.

Перепланування

Якщо ви маєте роздільний санвузол, то для збільшення ванної кімнати його можна з’єднати. Для цього потрібно знести перегородку. Пам’ятайте, що планування необхідно обов’язково документально затвердити. Поєднаний санвузол не має неприємних запахів, як багато хто вважає. Просто необхідно трохи більше уваги приділяти догляду за санвузлом.

Велика та простора ванна кімната – це мрія численних сімей, які проживають у хрущовках. Маленька ванна кімната – це не вирок. Її також можна зробити комфортною для експлуатації за допомогою декількох дизайнерських прийомів, про які ми сьогодні говорили.

Тому роблячи ремонт, обов’язково продумайте не тільки розміщення основних вузлів, але і колір стін, освітлення, оздоблювальні матеріали. У результаті у вас у будь-якому випадку повинна вийти кімната, в якій буде приємно проводити час не тільки вам, а й усій родині.

Якщо ж самостійний реомнт ванної кімнати видається вам складним – звертайтесь за порадою до майстрів Локального ремонту.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *