В останні роки власники кафе, ресторанів та барів при оформленні інтер’єру приміщень все охочіше обирають стиль лофт, який вже давно лідирує і є одним із найпопулярніших напрямків у дизайні комерційних закладів ресторанного типу. При їх оформленні чималу роль відіграє атмосфера місця, тому варто продумати використовувані в ньому рішення, які приваблять гостей і заохотять їх повернутися туди ще не раз.
Звідки пішла мода на лофтовий дизайн інтер’єру?
Слово «лофт» розшифровується як горище або сирий, відкритий постіндустріальний простір. Сучасна мода на облаштування постіндустріальних просторів під житлові, гастрономічні та офісні приміщення бере свій початок у США, а точніше у Нью-Йорку. Там, у 1950-х роках, багато фабрик, заводів і промислових підприємств у переповнених міських центрах, де земля та орендна плата були найдорожчими, переїхали на околиці, залишивши свої колишні штаб-квартири.
Індустріальні інтер’єри захоплювали насамперед художників. Спокушені простором, гарним освітленням та дешевизною оренди, вони стали облаштовувати їх не лише під студії, а й під квартири. При цьому мешканці виробничих цехів використовували обладнання, що знаходилось під рукою, і не обтяжували себе зведенням додаткових стін та покупкою предметів меблювання.

Індустріальний стиль – у чому його особливість?
Індустріальний стиль черпає натхнення у старих фабриках, заводах, занедбаних промислових приміщеннях, виробничих та господарських спорудах. Інтер’єри в стилі лофт створюються із збереженням відчуття простору, максимальної функціональності, креативності в аранжуванні, натуральності матеріалів та принципу «чим менше, тим краще». Ці критерії поширюються на всі аспекти облаштування: від вибору кольорової гами і відповідних елементів обладнання до найдрібніших прикрас та деталей.
Індустріальний інтер’єр ресторанів, кафе чи барів характеризується великими, високими і відкритими просторами без зайвих стін та перегородок. Часто це постіндустріальні місця, в яких вже є цей незвичайний, суворий клімат – стара цегла, бетон, штукатурка, високе скління, відкриті інженерні інсталяції, видимі труби. Тоді їх варто лише доповнити мінімальним декором, тобто лофтовими елементами. За відсутності подібних споруд створюються так звані м’які лофти – нові приміщення, стилізовані під старі занедбані фабрики.
Облаштування кафе, бару, ресторану в стилі лофт
Вирішивши оформити заклад в індустріальному стилі, слід пам’ятати про кілька важливих правил, які неодмінно полегшують це завдання.
1. Відкритий майданчик
При облаштуванні ресторану, кафе або бару в лофтовій стилістиці слід залишити відкритий, вільний і світлий простір. Уникайте речей, які блокують його та роблять перевантаженим. Потрібно зупинитися на великих вікнах та високих стелях. Великі віконні отвори пропускають сонячне світло та пожвавлюють інтер’єр. Цікавим рішенням може стати оформлення верхньої частини приміщення металевими трубами або подібними хромованими елементами, що, безсумнівно, надають кімнаті «сирого» акценту.
Зовнішній вигляд підлоги також має велике значення. Особливу увагу слід звернути на її фактуру. Ідеальне рішення – вибрати дощату підлогу з відтінком старіння. Добре виглядатимуть дерев’яні дошки з імітацією потертостей або сухих, потрісканих ділянок. Можна також вибрати паркет чи ламінат, кам’яні фактури та плитку в кольорах бетону чи відтінків коричневого.
2. Неоштукатурені стіни
Найкращим вибором стане цегляна або бетонна стіна, позбавлена непотрібних візерунків. Зосередитись слідна приглушених тонах стін – білий, сірий та темно-бежевий, які надають інтер’єру лофтову автентичність. У разі цегляної стіни варто звернути увагу на фактуру цього матеріалу. Краї цегли не обов’язково повинні бути ідеально рівними, їхня недосконалість буде навіть перевагою. Ви також можете використовувати дерево, але воно має бути скоріше доповненням, а не основним елементом стін.

3. Освітлення простору
Особливу увагу необхідно приділити світлу, що робить простір приміщення менш похмурим, розставляє акценти та виділяє ключові місця у ньому. Дизайн кафе в стилі лофт має бути дуже світлим, тому не варто економити на освітлювальних приладах. Для лофтового інтер’єру найбільше підходять варіанти з мінімальним, необробленим декором. Над кожною зоною слід повісити різні освітлювальні прилади, щоб доповнити вже створену атмосферу.
В інтер’єрах використовуються різноманітні джерела освітлення:
- підвісні лампи в хромованих та латунних корпусах;
- лампочки, що висять на проводах, без абажурів;
- стильні ретро-світильники та торшери на довгих ніжках;
- металеві настінні бра у вигляді прожекторів, стилізованих під ті, якими раніше освітлювалися фабричні цехи.
Це можуть бути і нестандартні рішення, наприклад, класичні вуличні ліхтарі або навіть елементи студійного освітлення (потужні освітлювальні прилади, встановлені на спеціальний штатив-триногу, який можна переміщувати залом). Вони не тільки чудово виглядають, а й дають багато світла, що дозволить висвітлити навіть дуже великі приміщення.
Ще одним цікавим варіантом освітлення інтер’єру ресторану, кафе і бару в індустріальному стилі є світильники-«павуки» – кілька або дюжина лампочок, підвішених на довгих необроблених тросах.
4. Меблі в стилістиці лофта
При створенні лофтового дизайну інтер’єру в закладах ресторанного типу слід приділити особливу увагу предметам обстановки. У таких приміщеннях використовуються меблі, що поєднують у собі дерево та метал. Вони мають бути трохи грубуватими, без піднесених прикрас. Сталеві предмети меблювання зазвичай хромують або фарбують у чорний колір. Наведемо кілька типових прикладів:
- Довгі столи та стільці, в яких дерев’яні та металеві елементи добре поєднуються із сучасним дизайном, будуть пострілом у саме серце індустріального стилю. Для цього ідеально підійдуть дубові чи букові конструкції із масиву дерева.
- Столи, призначені на двох, мають бути невеликими та вносити стильний акцент.
- Підвісні стелажі, полиці з бетону і деревини – теж привнесуть потрібного настроюі в інтер’єр.
- Барні стільці в стилі лофт, з дубовими сидіннями, біля барної стійки будуть оригінальним аксесуаром. Вони високі і завдяки опорі для ніг дуже зручні.
Деревину не можна фарбувати, а лише просочувати масляно-восковими препаратами або захищати лаком. «Необроблені» столи і стільці можна доповнити диванами та м’якими кріслами в ретро-стилі, які створюють дивовижний, але при цьому ідеальний фон і контраст.
При облаштуванні кафе, ресторану та бару в стилі лофт також варто пам’ятати про відкриту кухню. Це дуже модне рішення. Його по-справжньому оцінять ті, хто ставиться до кулінарії як до мистецтва. Таке проектування реалізовується різними способами:
• кухня «островом» посередині приміщення;
• кухня за прозорою скляною перегородкою;
• кухня, розташована позаду барної стійки.
Відкрита кухня має бути витримана в єдиному стилі із залом, щоб гармонійно вписуватися в загальний дизайн інтер’єру ресторану, бару чи кафе.
Теплове обладнання, встановлене на такій кухні, може змінювати температуру всього приміщення. Крім того, запахи страв можуть проникати в зал, викликаючи дискомфорт у відвідувачів закладу. Для вирішення цих проблем кухню необхідно оснастити дуже потужними витяжними системами, які розташовуються по всій стелі кухонної зони, з посиленням на межі із залом. Якщо ресторан працює з відкритим вогнем, на якому смажать стейки, шашлики або реберця, витяжка має бути забезпечена іскрогасниками.

5. Аксесуари з лофтовою ноткою
Інтер’єр ресторану та його неповторна атмосфера – те, на що відвідувачі звертають велику увагу. Завдяки правильному облаштуванню ви можете зробити так, щоб люди охочіше поверталися до вашого закладу. Дуже важливо правильно підібрати аксесуари. Це може бути будь-що – від абстрактних чорно-білих картин на стіні до незвичайних металевих декорів, таких як: старовинний годинник, промислова інсталяція з уламків іржавих труб або шестерень.
Рослинність також надзвичайно важлива. Вона добре поєднується з природними матеріалами і освіжає весь простір, тому кімнатні рослини в глиняних горщиках будуть дуже доречними. Для додавання яскравих акцентів можна використовувати ткані підлогові килимки та різнокольорові подушки на диванах. Інтер’єр кафе, бару, ресторану в стилі лофт поєднує в собі сирий і трохи грубуватий індустріальний стиль з новітніми технологіями і аксесуарами. Простота та свобода – ось основні характеристики цього стилю. Дотримуючись цих правил, ви обов’язково створите дизайн, який запам’ятається відвідувачам – як місцевій публіці, так і туристам.
Сервіс “Локальний ремонт” у вашому регіоні завжди запропонує нові цікаві ідеї для ваших інтер’єрів.
- Ламінат на стіну: плюси і мінуси - 24.03.2023
- Як вибрати фарбу для стін в різних кімнатах - 21.03.2023
- Абсолютно все, що потрібно знати про паркет та його альтернативи - 17.03.2023
0 коментарів