Якщо ви думаєте, що фарбування займає максимум півгодини, і стіни стають як нові, нам доведеться розчарувати вас. Фарбування поверхні – робота, не позбавлена нюансів: процес може затягнутися через неправильно вибрану фарбу, валик або не вчасно нанесений шар. А ще значення має час дня, коли ви берете в руки інструмент. Тренування, звичайно, найкращий спосіб досягти успіху, але ми рекомендуємо уникати чужих помилок – розповідаємо як.

Правильне фабрування стін валиком

Помилка №1: фарбування непідготовлених стін.

Дрібні дефекти, пил, піщинки, ворсинки від кисті при попередньому фарбуванні можуть опинитися під фарбою та негативно вплинути на результат. Під шаром фарби буде видно всі недоліки – залишиться або упокоритися, або очистити стіну і пофарбувати заново. А можливі жирні плями проступлять, хоч би скількома шарами ви покривали поверхню. Особливо помітні дефекти будуть, якщо ви використовуєте глянсову фарбу. Що робити: щоб уникнути подвійної роботи та неприємних сюрпризів, підготуйте стіну заздалегідь. Візьміть наждачний папір або спеціальний штукатурний інструмент для шліфування та пройдіться по нерівностях та дефектах. Після – змахніть пил щіткою або віником. Плями можна видалити, протерши стіну вологою ганчірочкою з милом.

Помилка №2: ігнорування ґрунтовки.

Не використовуєте ґрунтовку перед фарбуванням стін? Не дивуйтеся, якщо в результаті отримаєте нерівномірно забарвлену стіну або перевитрату фарби. Справа в тому, що грунтовка забезпечує нижчу гігроскопічність поверхні, що дозволяє заощаджувати засіб для фарбування. А також ця основа надає зчеплення поверхні з фарбою, що покращує фарбування стін. Що робити: вибирайте відповідну ґрунтовку для стін. Наносите її пензлем вертикально невеликими смугами, а потім горизонтально перпендикулярно першому шару. Після висихання грунтуючої основи можна покрити поверхню першим шаром фарби.

Помилка №3: неправильно розбавлена фарба.

Фарба буває занадто густою консистенції або стає такою в процесі роботи. Тоді її необхідно розбавити – це інтуїтивно зрозуміла дія. А ось чим розбавляти – це вже питання, яке може зіпсувати матеріал, і всю роботу. Наприклад, якщо водно-дисперсійну фарбу розбавити уайт-спіритом, він викличе злипання полімерів. Якщо пофарбувати таким складом стіну, результат буде неякісним – розчарування неминуче: фарба ляже нерівномірно, можливо навіть грудками. Якщо ж, навпаки, масляну фарбу розводити водою – вона просто не змішається з основною масою. Що робити: прочитайте на банці з фарбою склад і підберіть відповідно йому засіб, яким розбавлятимете продукт. Не вливайте занадто багато води або розчинника – краще потроху додавати, ретельно перемішуючи фарбу.

Покраска стін

Помилка №4 Невірний вибір кольору

Це досить складний процес, особливо якщо відтінок доводиться поєднувати з іншим тоном або малюнком. Горе-шедевр доведеться перефарбовувати, і так процес можна повторювати нескінченно. Те саме стосується відтінку, який доводиться «добувати» своїми руками за допомогою пігменту. Що робити: додавайте барвник в фарбу потроху, ретельно перемішуючи вміст. Для початку перелийте в невелику ємність малу кількість фарби і додайте кілька крапель відтінку – подивіться, який колір вийде. Досягніть потрібного тону, а потім зробіть те ж саме у більшій банці, якщо результат вам сподобався. Щоб переконатися в сумісності кольору із загальним декором кімнати, спробуйте зробити пофарбування – нанести фарбу в малопомітному кутку і дочекайтеся висихання. Якщо результат вас влаштує – за справу.

Помилка №5: неправильний вибір інструмента.

Використання відповідного пензля або валика не менш важливе, ніж вибір фарби. І річ тут не в питанні смаку. Для того щоб рівномірно пофарбувати стіну, вам необхідно придбати пару валиків та кисть. Першими ви будете «закочувати» поверхню, а щіткою – забарвлювати кути та важкодоступні місця. Що робити: для першого шару фарби краще вибрати валик із довгим ворсом – 1–1,5 см. Він набере більше фарби, що дозволить швидше та легше отримати рівномірне фарбування. Для повторного фарбування більше підійде валик з коротким ворсом – 6-7 мм: він допоможе використовувати фарбу економічніше, і точно не залишить “потьоків”. Робіть ставку на пензель із натуральною щетиною – вона не залишатиме ворсинки на поверхні.

Помилка №6: нанесення фарби «в різні боки».

Якщо ви наносите фарбу вертикально, далі – горизонтально, а потім і зовсім, як доведеться, в надії, що при висиханні стіна матиме пристойний вигляд – ви робите серйозну помилку. Всі мазки можуть проявитися, особливо якщо ви орудуєте пензликом. Що робити: виберіть один варіант фарбування – вертикальний або горизонтальний – фарба ляже рівномірно, і фарбування не буде безглуздим через хаотичні мазки. При фарбуванні в кілька шарів можна чергувати способи, наприклад, перший шар пофарбувати вертикально, другий – горизонтально.

Помилка №7: нанесення фарби в один шар.

При нанесенні фарби в один шар фарбування може виявитися нерівномірним, а якщо ви хочете змінити колір поверхні кардинально – швидко закінчити роботу точно не вийде. Навіть якщо ви змінюєте світлий відтінок на темніший, перший колір проступатиме. Що робити: для отримання інтенсивного відтінку наносите два, а краще три шари. Перший дозволить розподілити фарбу поверхнею; другий та третій – краще розтушувати її, вирівняти колір та заповнити дрібні нерівності.

Помилка №8: поспіх.

Звичайно, хочеться закінчити фарбування швидше і насолоджуватися результатом. Тому часто ми не замислюємося про наслідки фарбування «сирою» стіною. В результаті шар, що не просох, починає відриватися, налипати на кисть або валик. Масляна фарба, у свою чергу, може піти бульбашками – всю роботу доведеться розпочинати заново. Що робити: наберіться терпіння. Поки фарба сохне, займіться будь-якою іншою справою. Зверніть увагу на інструкцію на банці, де вказується скільки часу фарбі потрібно для повного висихання. Якщо це емульсія на одній основі, мине трохи часу – і ви знову зможете взятися за роботу.

Помилка №9: мало фарби.

Це може стати серйозною проблемою. По-перше, тому що за час поїздки до магазину вже нанесений шар може висохнути (після висихання стик між свіжою та вже нанесеною фарбою буде помітний). По-друге, важко підібрати потрібний відтінок, якщо ви додавали колір у фарбу самостійно. Що робити: найпростіший варіант – взяти більше. У крайньому випадку невідкриту банку можна повернути в магазин або залишити “про всяк випадок” – підфарбувати місця, де фарба з часом облупиться. На банках із фарбою завжди пишуть, на яку площу розрахований обсяг – звертайте увагу на цифри. Враховуйте і те, що якщо фарбуватимете поверхню в два шари – площа зростає вдвічі.

Помилка №10: неправильний вибір часу для фарбування.

Нанесення фарби при яскравому сонячному світлі загрожує тим, що склад занадто швидко висихатиме – ще до того, як ви розподілите його рівномірно. Також фарба може почати пінитися або лущитися. А якщо проводити фарбування при світлі електричної лампочки, всі похибки будуть ледь помітні. Південну сторону краще фарбувати вранці чи ввечері, коли сонце світить не надто яскраво.

Якщо ж ви бажаєте зробити ідеальний косметичний ремонт в своєму домі, – звертайтесь до майстрів Локального Ремонту.

Локальний Адміністратор
Категорії: КвартираРемонт

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *