Чи є сенс звертатися до ламінату, вибираючи матеріал для обробки стін? Розбираємось в основних плюсах та мінусах такого рішення.
Основні переваги оздоблення стін ламінатом
1. Декоративний потенціал
Можна обробити ламінатом акцентну стіну; стильно оформити простір за узголів’ям ліжка або телевізором; візуально відокремити одну функціональну зону в приміщенні від іншої. Крім того, використовуючи стильний прийом переходу обробки з підлоги на стіну, візуально ви відвернете увагу від скромних розмірів приміщення або недоліків його геометрії.

2. Відносна доступність
Ламінат – досить бюджетний матеріал, в порівнянні з використанням для оздоблення натурального дерева або паркетної дошки.
3. Не дуже складний монтаж
У монтажі матеріалу немає нічого надто складного, за бажання з ним цілком можна впоратися самостійно. Звичайно, укладання на стіну дещо відрізняється від укладання на підлогу і вимагає трохи більше уваги і праці, але при належній вправності не викличе великих труднощів.
4. Практичність
Цей матеріал досить зносостійкий; крім того, він не вимагає складного догляду, що робить його дуже практичним вибором для оздоблення стін.
5. Широкий вибір
У будь-якому будівельному магазині можна знайти безліч варіантів ламінату: до вашої уваги постане матеріал різноманітних забарвлень, різних цінових категорій, різних країн-виробників. Такий широкий вибір дає більші можливості для дизайну інтер’єру.

6. Порівняно мала вага
У порівнянні з деякими іншими матеріалами для облицювання стін (наприклад, натуральним деревом і каменем, керамічною плиткою і т.д.), ламінат має порівняно невелику вагу. Це може бути актуальним, якщо при ремонті ви змушені стежити за навантаженням на стіни та перегородки.
7. Додаткові характеристики
Сучасні виробники пропонують матеріал з додатковими характеристиками: підвищеною удароміцністю (що не завадить, якщо ви вирішили обробити їм поверхню в передпокої або дитячої), вогне-і вологостокістю (доречно буде при оформленні кухні).
8. Звуко- та теплоізоляція
Оздоблення стіни ламінатом дещо підвищує звуко- та теплоізоляційні характеристики приміщення.
Ключові недоліки обробки стін ламінатом
1. Тонкощі монтажу
Якщо ламінат планується кріпити безпосередньо до стіни, вона має бути достатньо рівною. В іншому випадку вам знадобиться використання решетування, що ускладнить загальний процес монтажу і вимагатиме трохи більших навичок.
2. Сприйнятливість до зовнішніх впливів
Цей матеріал — досить зносостійкий, проте при агресивних зовнішніх факторах (регулярна висока вологість, фізичні впливи, перепади температури) термін його служби значно знижується, а в окремих випадках таке покриття може прийти в непридатність. та вимагати заміни.
Незважаючи на існування волого- та вогнестійких варіантів, а також матеріалу підвищеної міцності, варто тверезо оцінювати рівень майбутніх зовнішніх впливів на оброблену ним поверхню. І не забувати, що за додаткові характеристики стягується і додаткова плата: коштуватиме таке покриття буде дорожче.
3. Недоречність широкого використання
Найчастіше ламінат використовується для обробки лише однієї стіни в приміщенні, її фрагмента або ніші. Облицювання їм усієї кімнати по периметру в більшості випадків буде недоречне.

Висновки: Якщо ви вибираєте для оформлення акцентної стіни або її фрагмента не надто дорогу, досить зносостійку та просту у догляді обробку з широкою гамою кольорів, цей матеріал відмінно підійде. Однак якщо вам потрібне покриття з підвищеною стійкістю до агресивних зовнішніх впливів або якщо у вас не особливо рівні стіни — і ви не плануєте їх вирівнювати або використовувати решетування, краще звернутися до інших варіантів оздоблення.
Докладніше про роботу з ламінатом ви можете довідатись у спеціалістів Локального ремонту у вашому регіоні.
- Як відремонтувати стелю самостійно - 27.05.2023
- Як штукатурити стіни своїми руками: інструкція для новачків - 12.04.2023
- Інструкція по встановленню міжкімнатних дверей своїми руками - 06.04.2023
0 коментарів