Швидко та відносно дешево оновити інтер’єр кімнати можна зведенням перегородки з гіпсокартону. За допомогою покрокової інструкції ви зможете легко побудувати перегородки та стіни із гіпсокартону своїми руками.
Традиційно поділ як міжкімнатного, так і внутрішньокімнатного простору здійснювався із застосуванням цегли, блочних та дерев’яних матеріалів. З появою на будівельному ринку гіпсокартону питання вибору спростилося. У більшості випадків перевага надається гіпсокартону, використання якого дає ряд переваг завдяки його ергономічним якостям.
Види гіпсокартонних перегородок
Виділяють такі види перегородок та стін з гіпсокартону, виходячи з їхньої розмежувальної функції:
- для конструювання міжкімнатних стін – суцільні, найчастіше, з дверним отвором;
- для зонування внутрішньокімнатного простору – невеликого розміру або закритої або ажурної форми, як правило, з додатковим декоруванням.
Використання зазначених видів перегородок відповідно до призначення простору, що розділяється, відповідає основним принципам ефективного зонування:
- у невеликих приміщеннях для ефекту оптичного «розсування» простору зони розташовують асиметрично і замість суцільних стін встановлюють легкі аркові конструкції;
- у великих приміщеннях для поділу використовуються прості прямолінійні форми, можливе конструювання багаторівневих стель та подіумів.

Інструменти та матеріали
Перш ніж приступити до зведення перегородок з гіпсокартону, необхідно підготувати всі необхідні інструменти та провести вимірювання. При самостійному монтажі можуть підійти звичайні, непрофесійні інструменти. Багато електроінструментів можна замінити ручними, просто працювати доведеться довше. Отже, нам знадобляться:
- Матеріали: ГКЛ (гіпсокартонні листи), напрямні та стійкові профілю, саморізи та дюбель-цвяхи;
- Ручні інструменти: рулетка, виска, куточок, рівень, ніж для різання листів, ножиці по металу, олівець та будівельний шнур;
- Електроінструменти: електродриль, перфоратор, болгарка, електролобзик або ручна циркулярна пилка у разі застосування дерев’яного бруса;
- Пристосування для чистового оздоблення: ємність для розведення штукатурки, шпателі для шпаклювання, малярські кисті та валики.
Підготовчі роботи
Перед тим, як встановити перегородку або стіну з гіпсокартону, необхідно провести ряд дій і забезпечити сприятливі умови.
Каркас для перегородки з гіпсокартону
Конструкція перегородки з гіпсокартону є каркасом зі спеціального металевого профілю (напрямного та стійкового) або, у ряді випадків, з дерев’яного бруса, обшитого листами гіпсокартону. Усередині металевого каркаса прокладають приховані комунікації, як правило, електричну проводку, телефонні та кабельні дроти. Іноді порожнину перегородки заповнюють тепло- та звукоізоляційним матеріалом.

Кроки створення каркасу:
Після нарізки напрямного профілю на необхідну довжину він жорстко кріпиться до підлоги і стелі дюбель-цвяхами раніше проведеної розмітки з кроком кріплення не менше 40 см.
Перед збиранням каркаса всі металеві профілі в місцях зіткнення з поверхнею, що несе, обклеюють ущільнювальною стрічкою для досягнення кращої звукоізоляції і ущільнення каркаса.
Далі до напрямних, встановлених і закріпленим належним чином, за допомогою саморізів прикручуються вертикальні профільні стійки на відстані, що відповідає розмірам гіпсокартонних листів, що використовуються. Як правило, крок кріплення – 60 см, що відміряють від середини стійок.
У разі великого розміру стіни, для зміцнення каркаса, між стійками встановлюють поперечні перемички, які отримують шляхом нарізування профілю на потрібну довжину.
Якщо в перегородці планується наявність дверного отвору, вертикальні стійки, на які надалі будуть навішувати двері, необхідно підсилити дерев’яним брусом, прикріпивши його до профілю шурупами.
Після закінчення роботи перевіряється якість монтажу. Каркас повинен бути міцно і надійно закріплений – не допускається жодного хитання.

Кріплення гіпсокартону на каркас
Облицювання готового профільного каркаса завершує процес будівництва перегородок та стін з гіпсокартону.
Фінішне оздоблення
Результатом успішного проведення фінішного оздоблення перегородки з гіпсокартону служить абсолютно рівна поверхня, що підходить для подальшого фарбування, або обклеювання шпалерами. Для цього необхідно усунути зазори між стиками гіпсокартонних листів, а також невеликі заглиблення у місцях вкручування шурупів.
Рекомендації щодо обробки гіпсокартонних листів
- Шви на стиках гіпсокартонних листів закладаються армувальною стрічкою та спеціальною шпаклівкою для швів.
- Ретельне шпаклювання потребують всі кріпильні отвори, а також розриви і пошкодження поверхні листа. Надлишки шпаклівки знімаються за допомогою широкого шпателя і після висихання затираються абразивною сіткою.
- При необхідності накладання декількох шпаклювальних шарів необхідно дочекатися висихання кожного попереднього шару, щоб уникнути розтріскування шпаклівки.
- Якщо планується подальше фарбування, потрібно накласти шпаклівку на всю поверхню гіпсокартонної стіни.
- По закінченні роботи висохла поверхня шліфується абразивною сіткою, щоб усунути дрібні дефекти шпаклівки і грунтується.
Після проведення всіх процедур усунення дефектів на поверхні перегородки, робота завершується фінішною декоративною обробкою: фарбуванням стін, обклеюванням шпалерами, облицюванням керамічною плиткою або накладенням декоративної штукатурки.
А якщо вам потрібен комплексний ремонт квартири чи котеджа – звертайтесь до спеціалістів сервісу Локальний ремонт.
- Як відремонтувати стелю самостійно - 27.05.2023
- Як штукатурити стіни своїми руками: інструкція для новачків - 12.04.2023
- Інструкція по встановленню міжкімнатних дверей своїми руками - 06.04.2023
0 коментарів