Квартири в новобудовах здаються з різним ступенем готовності житла. Існує три типи обробки житлових приміщень: чорнова, передчистова і чистова (у форматі «заїжджай та живи»). В залежності від цього, якісь певні етапи ремонту забудовником вже виконані. Але, якщо господарів щось не влаштовує, вони можуть переробити все під себе, згідно зі своїми смаками.

Ремонт та оздоблення приміщень у новобудовах коштують чимало і про це слід знати. Однією з умов того, щоб витрати на ці роботи не зростали, а терміни завершення не надто відсувалися, є їхнє ретельне планування. Це стосується як монтажних, так і оздоблювальних робіт. Вони досить недешеві, особливо при виборі більш дорожчих матеріалів та дизайнерських рішень інтер’єру. Але, перш ніж складати план ремонту, потрібно подумати про усадку нової будівлі.

процес ремонту в новобудові

Коли можна починати ремонт після отримання ключів?

Фахівці радять не поспішати з дорогим ремонтом у новобудові відразу після здачі будинку в експлуатацію. Як правило, усадка триває 1-2 роки, проте вона може затягнутися і до 3-5 років. Це відбувається через грубі технологічні порушення при будівництві, великій тяжкості будівлі або, наприклад, дуже глинистому грунті. Процес буде вважатися завершеним, якщо будинок осідає не більше ніж на 1 мм на рік. У цьому разі ризик впливу наслідків усадки буде мінімальним.

Ремонт у новобудові – послідовність етапів робіт

Правильна послідовність монтажних та оздоблювальних робіт у новій квартирі впливає не лише на терміни їх виконання, а й на кінцеву вартість, що дозволить розумно використати наявний бюджет. З чого розпочати ремонт у новобудові? Найчастіше виділяють наступні етапи проведення ремонту:

1. Планування, кошторис та договір

План слід розробити ще до початку ремонтних робіт з урахуванням як кількості, так і виду необхідних будівельних та оздоблювальних матеріалів. У кошторис витрат також мають бути включені витрати на оплату праці майстрів. Не менш важливе і формальне питання – різного роду дозволи чи погодження на перепланування всередині приміщення.

Коли ремонт квартири не стосується несучих стін або збільшення корисної площі, він не потребує жодних дозволів. В іншому випадку потрібно пройти процедуру отримання дозволу на реконструкцію, яка передбачена Законом про будівництво.

Якщо ви збираєтеся найняти ремонтну бригаду, то договір з підрядником дуже важливий. Він має бути складений у письмовій формі. Хоча усні домовленості теж мають юридичну силу, відстоювати свої права при виникненні проблем буде простіше, коли договірний документ написано. У договорі зазначаються його сторони, предмет, обсяг робіт, термін виконання, винагорода, спосіб оплати.

Якщо ж ви бажаєте обрати собі бригаду або компанію серед найкращих на локальному ринку – в цьому допоможе сервіс Локальний Ремонт. Ми вже обрали людей, які підписують договори та надають гарантії. Напишіть або зателефонуйте нам, щоб отримати безкоштовний розрахунок кошторису.

Локальний Ремонт – сервіс вирішення проблем з капітальним ремонтом з нуля.

2. Чорнові роботи при ремонті квартири

Чорнова обробка включає комплекс заходів, спрямованих на підготовку всіх поверхонь у приміщенні для подальшого фінішного оформлення.

2.1 Монтаж інсталяцій та перегородок

Перш ніж приступити до монтажу всіх комунікацій всередині приміщення, необхідно звести конструкції перегородок, а також мати основу підлоги та стін, щоб сховати в них інсталяції:

  • водопровід;
  • каналізацію;
  • опалення;
  • електричні кабелі;
  • газові труби;
  • вентиляцію та кондиціювання.

Якщо деякі з них повинно бути видно. Наприклад, труби газопроводу, які доводиться розподіляти по поверхні стін, можна зробити це на пізнішому етапі.

ремонт кухні в квартирі новобудови

2.2. Оштукатурювання стін та стелі

Наступним кроком є проведення «мокрих» робіт. У цей термін входить штукатурка, ґрунтовка і підготовка стін до фарбування або наклеювання шпалер, а також вирівнювання стель. Тут дуже важлива правильна послідовність – спочатку шпаклюють стелі, а потім стіни. Якщо в кімнатах передбачені навісні стельові покриття, саме час їх встановити. Оштукатурювання повинно проводитися за температури не менше 10 градусів тепла. В іншому випадку вода на стінах може замерзнути, що призведе до усадки та утворення тріщин.

2.3. Заливання і вирівнювання підлог

Коли всі перераховані вище роботи виконані, можна приступати до виготовлення підкладки підлоги. Кращим рішенням буде використовувати готовий розчин – самовирівнюючі стяжки. Якщо ви збираєтесь укладати на підлогу керамічну плитку, робити наливну стяжку не потрібно. Для цього поверхня не обов’язково має бути ідеально гладкою. Під плитку варто покласти рідку ізоляційну плівку в місцях, схильних до потрапляння води. 

Коли слід стелити паркет чи інші покриття для підлоги? Паркетні дошки, ламіновані панелі або ковролін рекомендується укладати тільки тоді, коли підлога достатньо висохне. Наливна самовирівнююча стяжка в такому випадку повинна бути нанесена не менше ніж за 4-5 тижнів до укладання підлог.

монтаж теплої підлоги в квартирі новобудови

3. Чистове оздоблення приміщення

Завершальним етапом ремонту в новобудові стануть чистові роботи, після чого в квартиру можна заселятись і облаштовуватись.

3.1. Встановлення міжкімнатних дверей

Міжкімнатні двері слід ставити після закінчення оздоблювальних робіт, коли підлога вже укладена. Встановлювати їх перед укладанням паркету – погана ідея, тому що може виявитися, що вони не будуть відкриватися і закриватися через занадто високий рівень підлоги. Двері не можна ставити на свіжооштукатурену стіну, так як це може призвести до пошкодження дверної коробки.

3.2. Фарбування стін та поклейка шпалер

Коли штукатурки висохнуть, можна приступати до обробки стін – фарбування і наклеювання шпалер. Але спочатку треба пофарбувати стелі, а потім стіни. При фарбуванні вперше рекомендується наносити два шари фарби. Цей етап робіт можна виконати самостійно, проте якщо ви ніколи не клеїли шпалер і не фарбували стін, краще довіритися фахівцям, адже криво приклеєні шпалери або неякісно пофарбовані стіни зіпсують навіть красиво оформлений інтер’єр.

3.3. Біле складання та оздоблення молдингами

Термін «біла інсталяція» зобов’язаний своєю назвою білому кольору сантехнічного обладнання (умивальника, раковини, ванни, душової кабіни, унітазу, біде, змішувачів). Молдинги і багети – не завжди помітні, але найбільш виграшні деталі оздоблення. Їх можна використовувати як декоративну прикрасу стелі, стін, дверних отворів, арок, каміна, дзеркал. 

3.4. Світильники, вимикачі та розетки

На останньому етапі проводиться установка електричних розеток, освітлювальних приладів (ламп, люстр, настінних бра), а також карнизів на вікнах та вбудованої побутової техніки. Після цього виконується складання меблів (або їх розміщення) і додавання декоративних елементів.

Послідовність робіт під час ремонту квартири дозволяє значно заощадити час та гроші. Що важливо, як при самостійному виконанні робіт, так і ремонтною бригадою.

Скільки часу займають етапи і відповідно весь процес

Чорнові роботи при звичайному ремонті займають у середньому:

  • в однокімнатній квартирі – 28 робочих днів;
  • у двокімнатній – 30-32 робочі дні;
  • у трикімнатній – близько 35 робочих днів;
  • у 4-х і більше кімнатних квартирах – від 40 робочих днів.

Для чистових оздоблювальних робіт у середньому потрібно 10-15 днів. Таким чином, терміни ремонту квартир у новобудовах можуть досягати 3-5 місяців, залежно від площі житла. 

Локальний Адміністратор
Категорії: КвартираРемонт

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *