Меламінова губка допоможе відмити навіть стійкі забруднення. Але при цьому про її небезпеку почали писати дедалі частіше. Розповідаємо, як правильно її застосовувати.

Хочеться, щоб удома завжди було чисто. Але процес збирання дуже втомлює. Тому господині з цікавістю ставляться до лайфхаків, які можуть полегшити їхню працю. Один із таких — використання губки з меламіну. З’явилася вона не дуже давно, але швидко стала затребуваною. Вона легко справляється з різними забрудненнями, не вимагає додаткового використання хімічних препаратів. Щоправда, при цьому багато хто впевнений у її небезпеці. Але чи це так насправді? Розберемося, що таке меламінова губка і як правильно нею користуватися.

Меламінові губки для прибирання

З чого зроблена меламінова губка

Меламінова гумка, як її ще називають, – це спресовані кристали і волокна меламіну, які в результаті хімічної реакції перетворюють на пористий матеріал. Виходить виріб на кшталт поролонової мочалки.

Розберемося, як працює меламінова губка. При змочуванні утворюється трохи піни, що полегшує тертя. Мокрою гумкою труть забруднену поверхню. У процесі руйнуються зв’язки між частинками бруду та матеріалом основи, а пористі меламінові волокна повністю вбирають забруднення. Поступово виріб зменшується обсягом і втрачає білий колір.

Плюси та мінуси гумки

У пристосування для чищення багато переваг. Щоправда, вони виявляються повною мірою, якщо виконувати рекомендації, як користуватись меламіновою губкою. Перелічимо її плюси.

  • Універсальність. Засіб добре очищає різні поверхні, підходить для чищення різних матеріалів.
  • Економна витрата. Ластик стандартних розмірів очищає близько 10 кв. метрів покриття.
  • Не потребує використання миючих засобів.
  • Добре вбирає рідину, не залишає жодних розводів чи слідів.

У виробу для чищення є недоліки, перерахуємо їх теж.

  • Утруднене використання на жирній поверхні. Частинки жиру забивають пори, мочалка приходить у непридатність. Користі від такої чистки немає.
  • Ризик зіпсувати чутливі до абразивів покриття. Жорсткий меламін “працює” як абразив і може залишити подряпини.
  • Швидка втрата форми. Волога та частинки бруду за короткий час руйнують структуру матеріалу.

Що можна почистити гумкою з меламіну

Головна перевага та причина її використання – універсальність та можливість швидко очистити забруднення практично з будь-яких поверхонь. Наприклад, у кухні та ванній кімнаті вона допоможе відмити кахель від вапняного та мильного нальоту, почистити меблі, сантехніку та змішувачі, затирку та шви між плиткою. У житлових кімнатах нею цілком реально очистити забруднення на шпалерах та пофарбованих стінах, нещодавні та застарілі. Якщо вірити відгукам, меламіновий виріб здатний прибрати навіть сліди фломастерів та ручок на стінах.

Тому до неї вдаються мами маленьких дітей — адже малюнки малюків часто залишаються надовго і звичайним поролоном чи миючими засобами не видаляються, доводиться просто зафарбовувати ділянки чи чекати на наступний косметичний ремонт. Навіть віконні відкоси та скляні поверхні піддаються меламіновому чищенню. Також з її допомогою можна очищати сліди від взуття на ламінаті та лінолеумі. Підійде меламінова губка для очищення взуття зі шкіри та тканини.

Меламінова гумка

Як правильно користуватися виробом для чищення

Щоб отримати добрий результат, треба правильно користуватися засобом для чищення. Ми підготували просту інструкцію щодо застосування меламінової губки.

У процесі чищення від гумки можуть відламуватися дрібні та досить великі фрагменти. Це нормально. Їх потрібно прибирати з покриття, що очищається. Це основні рекомендації, як користуватись меламіновою губкою для прибирання. Після роботи з очищеної поверхні водою змивають частинки меламіну. Миючі засоби для цього не потрібні.

Що не можна робити при роботі з меламіновою гумкою

Мало розуміти, як правильно користуватись меламіновою губкою, треба знати, що не можна робити при роботі з нею. Головне побоювання пов’язане з тим, що меламін – це отруйна речовина. Якщо воно потрапить в організм людини, може осісти у нирках та сприяти утворенню каменів. Тому застосовувати засіб слід з обережністю.

Основні особливості його використання: не можна сильно мочити і вичавлювати мочалку, не варто використовувати її цілою – бажано відрізати по шматочку. Більшість споживачів про це не знає і робить помилки. Ще одна заборона – використовувати з губкою миючі засоби з хлором у складі. Разом вони можуть спровокувати небезпечну хімічну реакцію.

Якщо виріб настільки небезпечний, чи варто його використовувати? Ось основне питання. Якщо подивитися об’єктивно, то більшість предметів побутової хімії, які ми використовуємо щодня, не менш отруйні, оскільки зроблені на основі хімічних речовин. Але відмовлятися від них зовсім і переходити на воду з милом, мабуть, безглузде рішення. Потрібно знати правила безпеки та дотримуватися їх.

  • Використовуйте рукавички під час роботи з виробом.
  • Не мийте нею поверхні, які стикаються з їжею (каструлі зсередини, посуд, тим більше дитячий).
  • Забирайте губку-гумку в закритий пакет або коробку, щоб її не дістали діти або випадково не зжували домашні тварини.
  • Не мийте з її допомогою овочі, фрукти, яйця перед вживанням.
  • Ретельно промивайте руки та поверхні водою після очищення з меламінкою.

Як правильно зберігати виріб

Догляд за гумкою нескладний. Після роботи його треба сполоснути, щоб змити забруднення, злегка віджати, дати вологій мочалці добре просохнути. Сухий виріб прибирають у шафку або на полицю. Важливо, щоб там було сухо. Зайва волога зіпсує засіб для чищення. Ще один важливий момент: ні діти, ні свійські тварини не повинні мати доступу до місця зберігання. Це убереже їх від можливих неприємностей.

Чи правда, що меламінові губки небезпечні для здоров’я

Про небезпеку виробів, що чистять, чули, напевно, всі. Але наскільки правдиве це твердження? Спробуємо розібратися. Чистий меламін за міжнародною класифікацією відноситься до слаботоксичних речовин. Це синтетичний препарат, у складі якого токсичні ноніфенол та формальдегід, але їх вміст відносно невеликий. Реальну загрозу для здоров’я меламінові кристали становлять лише за умови потрапляння в організм людини у великих кількостях.

Губки ж виготовляються із спіненого меламіну. Тобто у них токсичних речовин у рази менше. У такому вигляді полімер абсолютно нешкідливий. Однак потенційна небезпека таки є. По суті, спінений меламін є досить крихким абразивом. Коли їм труть поверхню, відламуються великі та дрібні фрагменти. Найдрібніші і становлять певну небезпеку.

Якщо вони залишаються на поверхні, що очищається і потім з неї потрапляють в організм людини, то можуть у ньому накопичуватися. Найчастіше вони у вигляді солей відкладаються у нирках, що може призвести до розвитку сечокам’яної хвороби. Тому не рекомендується мити посуд, кухонне начиння або продукти меламіновими гумками. А якщо це необхідно, слід добре відмити очищене покриття, щоб на ньому не залишилося шкідливих частинок.

Деяку шкоду для здоров’я меламінова губка може представляти у нагрітому вигляді. Розігрітий хімікат випаровується, при цьому у повітря виділяються токсичні речовини. Тому такі вироби заборонено нагрівати та змочувати гарячою водою. В інших випадках засіб для чищення повністю нешкідливий та безпечний.

Якщо ж вам потрібен ремонт квартири з ідеальним прибиранням після ремонту, – звертайтесь до майстрів сервісу Локальний Ремонт.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *