Коридор у квартирах багатоповерхових будинків старого житлового фонду рідко має багато місця, являючи собою довге та вузьке приміщення без вікон. Донедавна він виконував лише комунікативну функцію, поєднуючи між собою окремі кімнати. Сьогодні не тільки функціональне облаштування, а й декоративність інтер’єру даного простору також є важливими: жити хочеться в красивій квартирі.

Мешканцям доводиться найчастіше балансувати на межі стилю та функціональності, саме тому дизайн вузького коридору перетворюється на справжнє мистецтво. Як краще оформити коридор, щоб він був практичним, і водночас виступав гарною візитною карткою усієї квартири? До ремонту маленького передпокою в «хрущовці» слід підходити дуже уважно і продумати все до дрібниць. Насамперед приміщення не можна перевантажувати зайвими деталями аранжування.

початковий етап ремонту вузького коридора

Підлога в коридорі – яку постелити?

Для вузького коридору без природного освітлення найкраще використовувати світле покриття для підлоги, яке візуально збільшить простір. Його колір повинен відповідати відтінкам підлоги в інших кімнатах, завдяки чому утвориться враження більшого простору. Але, якщо вам подобається практичний підхід до дизайну, то варто обрати тон темніший, ніж відтінок стін, тоді бруд буде менш помітним на темній поверхні.

Коридори завжди проблематичні в тому, що стосується вибору правильного типу підлогового покриття. Це пов’язано з їхніми характеристиками. Такі приміщення використовуються досить інтенсивно і схильні до впливу вологи або бруду, принесеного з вулиці. До того ж, взимку вони часто містять велику домішку солі, яка використовується для посипання тротуарів. 

Для підлоги в передпокої можна використовувати:

  • Ламіновані або вінілові панелі, а також дошки з відповідним просоченням. Однак, вибираючи класичний ламінат на коридорну підлогу, ми ризикуємо – адже підвищена вологість чи контакт із водою є факторами, здатними швидко зруйнувати структуру такої підлоги. Тому типові підлогові панелі, як для вітальні або спальні, в такій ситуації не підійдуть. Найкращим варіантом буде спеціальний ламінат для кухні або ванної, який краще захищений від води.
  • Лінолеум має широкий вибір кольорів та візерунків, за ним легко доглядати, він не боїться бруду і підвищеної вологості. Купуючи коридорний лінолеум, рекомендується обирати варіантдля приміщень з високою прохідністю.
  • Керамограніт або клінкерна плитка є більш дешевими за ціною і практичними рішеннями – вони стійкі до прямого впливу вологи та стирання. Відмінно підійде на підлогу керамограніт, який імітує натуральний камінь, наприклад популярний мармур чи граніт. Плитка під дерево підкреслить інтер’єр коридору у скандинавському, індустріальному чи класичному стилях. Виробники пропонують безліч відтінків та малюнків, що ідеально імітують необроблені поверхні.

При цьому слід звернути увагу на тип обробки поверхні плит. В коридорі, що інтенсивно експлуатується, полірована плитка не підходить – вона менш стійка до стирання, ніж її глазуровані аналоги. Згодом на їх поверхні, особливо на світлій, можуть з’явитися непривабливі зміни кольору або плями через попадання вологи та бруду в пори плитки. Такі плями потім досить важко вивести.

Як класти підлогові панелі у вузькому коридорі?

Насамперед потрібно почати з правильної підготовки основи – це може бути бетонна або самовирівнююча стяжка. Другим етапом є підготовка підкладки, яка необхідна для звукоізоляції та правильного укладання покриття для підлоги. Тут можна використовувати ДСП, ДВП чи листи фанери. Третій крок, у багатьох випадках, має вирішальне значення – встановити напрямок панелей. В основному є два варіанти:

Незважаючи на те, як розташовані вхідні двері у вузькому коридорі – на короткій чи на довгій стіні – найкращим варіантом укладання панелей буде перпендикулярно довгим стінам. Завдяки цьому простір, видимий у момент входу в квартиру, візуально розширить приміщення.

фарбування стін в коридорі

Чим обробити стіни вузького передпокою?

Найпростіше рішення – пофарбувати їх фарбою. Для цього відмінно підійдуть водоемульсійні або керамічні фарби з підвищеною стійкістю до стирання та миття. Це особливо важливо, якщо в будинку є маленькі діти чи домашні тварини. З фарб, що миються і не стираються, можна легко видалити відбитки брудних рук або сліди лап.

Невелика кімната візуально виграє кілька сантиметрів, якщо зробити акцент на світлих пастельних тонах (кремовому, бежевому, світло-сірому, ніжно-блакитному тощо). Світлий коридор не обов’язково має бути нудним. Ви можете порушити монотонність, пофарбувавши для контрасту одну стіну в більш темний колір.

Аналогічні властивості мають шпалери, що миються – вінілові або скловолоконні. Вони доступні в широкому асортименті малюнків та кольорів. Геометричні узори дуже добре виглядатимуть у сучасних інтер’єрах. Також у тренді дрібні квіткові візерунки або великоформатні 3D-фотошпалери. Слід підбирати фотографії, що дають відчуття простору (з видом на море чи океан, приморським пірсом, лісом, тропічними джунглями, квітучою галявиною, гірським краєвидом і т. д.).

У коридорі можна використовувати декоративну штукатурку, за допомогою якої ви досягнете цікавих модних ефектів та багатобарвної структури. Завдяки цьому навіть довга, вузька площа передпокою набуде неповторної виразності.

Облицювання цілісною клінкерною цеглою у вузькому коридорі може зменшити простір, але в пропозиції виробників є фасадна плитка або шпалери, що імітують цегляну натуральну кладку. Вони прості у монтажі та дають аналогічні декоративні ефекти. У деяких випадках може знадобитися ремонт стін, дізнатися, як це зробити, можна з нашої статті. 

Клей для плитки являє собою рідкий компонент на основі полімерів та акрилових смол. Він однорідний і еластичний, а також має високу водонепроникність і вологостійкість. Для різних типів шпалер використовуються різні види клею:

  • Для паперових підходить будь-який універсальний клей або ПВА у чистому вигляді.
  • Для флізелінових та вінілових обов’язково потрібен склад на основі метилцелюлози.
  • Для склошпалер використовують спеціалізований клей з високим ступенем зчеплення, нейтральним pH і швидким висиханням.

Будь-яка коробка з клейовою сумішшю має інструкцію виробника продукції, де написано, як потрібно розводити масу, в якій пропорції, і на яку площу її вистачить.

При створенні приміщення з відтінком класичної елегантності можна використовувати ліпнину або дерев’яні ламелі. Такі покриття не займають багато місця, але у поєднанні з відповідним освітленням дають оригінальну аранжировку. Вертикальні конструкції допоможуть добитися враження глибини, завдяки чому простір передпокою візуально розшириться.

фарбування стелі в прихожій

Дизайн стелі у маленькому коридорі

Для оформлення стелі можна використовувати кілька варіантів оздоблення. На це впливають не лише вподобання мешканців житла, а й їхні фінансові можливості.

  • Якщо стеля в передпокої низька, то найкращим і недорогим рішенням буде її пофарбувати. Фарбування в білий колір або на один-два тони світліше за стіни — хитрий прийом, що дозволяє зробити передпокій вищим і просторішим. Варто пам’ятати, що акрилова емаль, яка використовується для цих видів робіт, потребує ідеального вирівнювання основи.
  • При високій стелі відмінно підійдуть гіпсокартонні плити або панелі, а також натяжна конструкція зі світловідбивним ефектом. Тоді приміщення зменшиться заввишки приблизно від 3 до 15 сантиметрів. Однак такі стелі приховують усі дефекти, нерівності, електропроводки та кабелі.

Багаторівневі стелі в довгих і вузьких коридорах встановлювати небажано, оскільки вони надто громіздко виглядатимуть у такому маленькому приміщенні.

Меблі для довгої вузької прихожої

Занадто багато меблів чи аксесуарів будуть створювати враження хаосу та безладдя. Невеликий передпокій вимагає мінімалізму і продуманих рішень. Як правило, основним предметом меблів у цій кімнаті є вбудована шафа, яка монтується вздовж однієї суцільної стіни.

Її потрібно замовити відповідно до розмірів коридору, але в панельних будинках та «хрущовках» – це становить не більше 30 см завглибшки. В новобудовах поміщається до 50-60 см Така конструкція, з розсувними механізмами для тремпелів перпендикулярно стіні, не займає багато місця.

В ній можна розмістити верхній одяг, сумки, парасольки і навіть взуття. А висота шафи до самої стелі дозволить з легкістю організувати у горішніх відділеннях зберігання сезонних речей, чемоданів, спортивного інвентаря. Сучасні меблеві фасади пропонують безліч творчих можливостей – від імітації натурального дерева різних цінних порід до широкої палітри кольорів.

Шафа-купе для довгих вузьких коридорів не годиться, тому що 2 рейла забирають 10 см глибини приміщення, тоді як  розкривні двері – тільки 1,5 сантиметри.

Освітлення у маленькому коридорі

Коридор не має доступу до природного світла, тому дуже важливо правильно висвітлити приміщення. Завдяки цьому ви зробите його оптично більшим і затишним. Замість того щоб підвішувати до стелі величезну лампу, краще встановити кілька світлових точок.

Доречним буде дзеркало, яке слід повісити на стіні навпроти однієї з кімнатних (або кухонних) дверей. Тоді, при відкритих дверях, вуличне світло потраплятиме на дзеркало, в результаті чого розсіюватиметься і додатково освітлюватиме коридор. Спеціалісти рекомендують вибирати кімнатні/кухонні двері зі скляною вставкою, щоб пропускати в коридор частину денного світла.

Можна сховати у підвісну (або натяжну) стелю невеликі світильники через рівні проміжки. Також дуже сучасно виглядають світлодіодні стрічки, вбудовані в стелю або поруч із плінтусом. При виборі світильників краще слідувати мінімалізму в дизайні, а першу роль в аранжуванні нехай відіграють прикраси або інші елементи. 

Одним з основних недоліків довгих коридорів є те, що через вхідну зону, в яку постійно наноситься вуличний бруд на підошвах взуття, пролягають маршрути руху мешканців квартири: кухня-кімнати-санвузол-комірчина. При цьому бруд розноситься кімнатами. Тому рекомендація – поруч з вхідними дверима розмістити невеликий пуф чи лаву та тумбочку для взуття, щоб мінімізувати потрапляння бруду вглиб усього приміщення.

Також слід покласти на підлогу спеціальні килимки, які максимально вбирають пісок, пил, вологу. Ця ж причина зумовлює більш вигідним розміщення шафи вздовж довгої стіни з вхідними дверима. Таким чином утворюється метрова, умовно закрита зона біля дверей, через яку не ходять. Якщо ж двері розміщені в торці коридору (на короткій стіні), то поруч з ними теж важливо обладнати непрохідну зону.

Зручніше визначитися з ремонтом, коли є можливість попередньо проглянути дизайн-проект. Тож, звертайтесь до фахівців “Локального ремонту” у вашому регіоні, щоб процес ремонту був простим і зручним.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *