Стиль лофт або, як його ще називають, індустріальний – один з найпопулярніших варіантів оформлення інтер’єру. Зустріти його можна не тільки в будинках та квартирах, а й в офісах, кафе, барах та ресторанах. Він добре виглядає також на відкритих просторах.

Якщо ви не щасливий власник приміщення, розташованого в постіндустріальному будинку, але мрієте про інтер’єр, схожий на майстерні нью-йоркських художників, його з успіхом можна облаштувати в лофтовому стилі навіть у середніх розмірів квартирі багатоквартирного будинку.

Історія виникнення стилю лофт

У Європу стиль лофт прийшов із США, де у 30-ті роки, у зв’язку з економічною кризою, виник великий попит на дешеве житло. Досить часто колишні заводські, фабричні та промислові споруди здавалися в оренду представникам богеми, зокрема художникам, які ремонтували їх та облаштовували власними витворами мистецтва, створюючи дивовижні простори. У середині XX століття він набув нового життя і став справжнім хітом при створенні дизайну приміщень з індустріальним колоритом.

стиль лофт облаштування стін

Стиль лофт: основні особливості

Відмінними рисами та основними характеристиками стилю лофт є:

  • велика площа приміщення;
  • мінімальна кількість стін та перегородок;
  • високі стелі;
  • великі вікна із природним світлом;
  • простота, суворість та холодність інтер’єру;
  • використання натуральних матеріалів – дерева, металу, скла, цегли, бетону.

Для багатьох цей стиль асоціюється з мінімалізмом, але, незважаючи на це, аранжування в лофтовій стилістиці вважаються одним з найдорожчих.

Кольори та матеріали в стилі лофт

Індустріальний стиль суворий, але не такий аскетичний, як мінімалізм. Таким чином, приміщення можна оформити кількома ефектними кольорами, такими як:

  • Цегляний – дуже добре виглядає, нагадуючи атмосферу занедбаних фабрик та заводів. Якщо класти червону цеглу, то варто пошукати стилізовану під стару і пошарпану часом. Вона не повинна бути  з ідеальними краями. Цеглу краще укладати на одній із стін або на окремих конструктивних елементах, таких як перемички і стовпи. Оздоблювати нею занадто велику площу не варто.
  • Білий – оптично збільшує простір та надає інтер’єру лофтової автентичності. Його можна використовувати на стелях, також на стінах і текстилі в кімнаті.
  • Бетонно-сірий – промисловий стиль відмінно гармонує зі структурним бетоном, штукатуркою, що імітує бетон, та іншими відтінками сірого. Бетонне оздоблення стін та підлоги з неоднорідним забарвленням стане чудовим рішенням для індустріальних кімнат.
  • Чорний – обов’язковий елемент лофтової естетики. Віконні рами, карнизи та металеві меблі можуть бути чорними. В ідеалі чорні поверхні мають бути матовими або сатинованими, а не глянсовими та лакованими.
  • Необроблене дерево – також стане чудовим вибором для приміщень у стилі лофт. Дерев’яною може бути підлога, а також меблі і аксесуари.

Будь-які додаткові кольори порушать типовий «фабричний» вигляд інтер’єру, але це не означає, що їх не можна використовувати. Головне – не переборщити з кількістю.

проведення оздоблювальних робіт при ремонті в лофт стилі

Меблі в індустріальному стилі

Облаштування інтер’єру в лофтовій стилістиці – це ще й вибір правильних меблів. Їх елементи повинні бути простими та мінімалістичними, виконаними з конкретних матеріалів. Найчастіше використовувана сировина – метал, деревина, скло і бетон.

  • Металеві меблі – столи, журнальні або кавові столики, стільці, книжкові полиці, стелажі та шафи, що нагадують шафки із заводської роздягальні для робітників, або інструментальні ящики. Метал – це матеріал, який можна обробляти та надавати йому різноманітних цікавих форм. Популярні предмети меблів, виготовлені як повністю з металу, так і в комбінації з іншими матеріалами – дерево, плити OSB, бетон, скло.
  • Дерев’яні меблі – особливо сирі, необроблені або навмисно зістарені. Деревина – відмінний будівельний матеріал для сучасних меблів у стилі лофт. Крім красивого зовнішнього вигляду, здатного перетворити приміщення, вона має ще й добрі експлуатаційні властивості. Насамперед, це довговічність. Якісно зроблені дерев’яні меблі можуть прослужити довгі роки. Різні види дерева дають багато можливостей. Залежно від потреб інтер’єру можна вибрати необхідну породу – дуб, ясен, бук чи екзотичні види (евкаліпт, венге, палісандр та ін.).
  • М’які меблі – диван, куточок та крісла, обтягнуті еко-шкірою або оббивною тканиною, призначені спеціально для відпочинку. Багато хто побоюється, що прохолодний характер постіндустріального приміщення буде відразливим. Щоб збалансувати строгість інтер’єру та внести в нього затишні акценти, варто звернутися до м’яких елементів.

Якщо ви хочете оформити простір у стилі лофт, слід пам’ятати, що тут потрібна помірність. Він не повинен бути перевантаженим меблями та аксесуарами. Вітаються предмети простих геометричних форм, а також правильно підібрані аксесуари.

Освітлення в кімнатах лофт-стилю

Для лофтового інтер’єру найбільше підійдуть варіанти з мінімальним, необробленим декором, що надають обстановці певного характеру. В індустріальних приміщеннях використовуються різні джерела освітлення:

  • лампи з латунними і хромованими абажурами;
  • лампочки, що висять на довгих видимих ​​дротах;
  • ретро-світильники, торшери на дерев’яних ніжках;
  • потужні промислові прожектори;
  • настінні бра у вигляді ліхтарів.

Це можуть бути і нестандартні рішення, наприклад, промислове рейкове освітлення, яке часто використовується в цехах і на заводах. Світильники або інші типи ламп встромляються в прикріплену до стелі планку, всередині якої проведено електрику, та переміщаються по кімнаті. Світлова рейка може проходити через всю стелю і згинаючись переходити в інше приміщення.

строгі форми стилю лофт

Квартира в індустріальному стилі

Знаючи характерні елементи та особливості промислового лофтового стилю, можна взяти кілька ідей для надихаючих аранжувань вітальні, спальні, кухні та ванної кімнати, оформлених у постіндустріальному дусі.

Вітальня в стилі лофт

Тут головну роль має відігравати зручний, великий диван чи куточок, бажано темного кольору. Якщо ви хочете більш тонкий ефект, можна обрати м’які меблі у відтінках сірого або пляшково-зеленого кольору. Ще одним важливим моментом в індустріальній вітальні може стати камін, обкладений цеглою. Поруч встановіть журнальний столик, химерну лампу і зелені рослини в бетонних горщиках. 

Насичена зелень чудово розбиває строгий «фабричний» простір, надаючи йому затишного характеру. Однак не перестарайтеся з кількістю квітів у кімнаті. Варто вибрати один або два квіткові акценти, щоб зберегти мінімалістичну послідовність. У вітальню в стилі лофт впишеться популярна монстера, а також великогабаритна стреліція.

Промислова кухня

Облаштування кухні дає більші можливості, адже в ній багато корисної техніки. Вдало використовуйте її декоративний потенціал – стилізована плита, витяжка, кавоварка або кухонний комбайн підкреслять індустріальний характер інтер’єру. Те ж саме можна сказати про раковину і кухонний змішувач. Відкриті металеві полиці, бетонні стільниці у поєднанні з цеглою чи дерев’яними фасадами шаф бездоганно виглядають на лофтовій кухні. Виставлені каструлі та інше кухонне  начиння також прикрасять інтер’єр.

Ванна в індустріальному стилі

Ванна кімната – це приміщення, де видимі труби навряд чи когось здивують. То чому б не використати їх? Найкраще виглядатимуть чорні або мідного кольору. Виберіть ефективний, простий змішувач для ванни. З іншого боку, душ без піддону відповідає ідеї поділу зон замість зведення стін, а бетонний умивальник впишеться у постіндустріальну обстановку.

Спальня у лофтовій стилістиці

Оскільки це в основному місце для відпочинку та розслаблення, спробуйте створити затишну атмосферу за допомогою нетрадиційного освітлення. Замість холодного бетону використовуйте червону цеглу і необроблену деревину. Металевий табурет замість тумбочки, шафа зі скляними розсувними дверцятами на сталевих направляючих, ажурний каркас ліжка – ось лише кілька елементів, характерних для індустріальної спальні.

В даний час стиль лофт асоціюється не з кризою, а з раціональним управлінням коштами. Він дозволяє використовувати те, що в інших випадках було б приховано під штукатуркою, гіпсокартоном та фарбою – сирий бетон, цегла, водопровідні труби, дроти.

Більше інформації для планування ремонту можна отримати на консультації з фахівцями сервісу “Локальний ремонт” у вашому місті.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *