Стара чавунна ванна може виглядати гарно зовні. Але всередині все може бути дуже плачевно. Покриття, особливо на дні, буває стерто до металу. Купівля нової ванни рішення дороге. На думку спадає ідея – реставрація старої ванни.

Середньостатистичний термін служби ванни становить близько 15-20 років, проте багато практичних господарів хочуть продовжити цей термін. За цей час стара ванна набуває не надто гарного вигляду, але відновити її можливо.

Для цього можна використовувати рідкий акрил і не потрібно демонтувати саму ванну або кахельну плитку навколо неї.

Рідкий акрил за своєю суттю є високоміцною двокомпонентною емаллю, до складу якої входить основа і затверджувач. Можна провести реставрацію ванни власноруч, додатково заощадивши на вартості робіт.

Реставрація ванни

Плюси застосування рідкого акрилу

Рідкий акрил має такі позитивні властивості як:

Найчастіше на ринках і в магазинах можна зустріти два види рідкого акрилу – швидковисихаючий (термін висихання становить добу з моменту нанесення) і довгосохнучий (повне висихання відбувається не раніше, ніж через 4 дні).

Процес реставрації старої ванни досить легкий і його можна здійснити самотужки. Відповідно до середніх розрахунків для покриття ванни 1,5 кв.м. достатньо 3-4 кг рідкого акрилу. При виконанні реставрації важливо дотримуватись деяких рекомендацій, які я дам нижче.

Види реставрації

Існує кілька способів реставрації ванни:

  • встановлення акрилового вкладиша;
  • заново покрити ванну емаллю;
  • наливне покриття акрилом.

Акриловий вкладиш необхідно використовувати точно підходящий за розмірами. Коли ванна дуже стара, пошук акрилового вкладиша перетворюється на азартну пригоду. І, на жаль, може скінчитися невдачею. Реставрація чавунної ванни за допомогою нового шару емалі дуже трудомісткий процес і новий шар емалі прослужить близько 5 років.

А як же ремонт та реставрація акрилової ванни? Ремонт акрилової ванни своїми руками цілком можливий. Процес реставрації ванни простий і вимагає особливих навичок. Отримане покриття практично не поступається якістю новій ванні. При цьому суттєво економлячи час та гроші.

Відновлення ванни своїми руками: інструменти

Етапи та матеріали для реставрації чавунної ванни

Отже, матеріали та інструменти:

  • кутова шліфувальна машинка – болгарка з насадкою для шліфування;
  • сам рідкий акрил та спеціальний шпатель для вирівнювання поверхні;
  • будь-який розчинник;
  • газети, папір для захисту статі;
  • малярський скотч.

Спочатку необхідно прибрати старе покриття. Для цього по поверхні ванни потрібно ретельно пройтися шліфувальним кругом. Чим ретельніше буде зачищена поверхня, тим якіснішою буде реставрація ванни. Особливу увагу варто приділити складним місцям – решітці переливу та зливу. Їх можна буде замінити після закінчення робіт.

Покрокова підготовка ванни

Перш ніж покрити ванну рідким акрилом, необхідно підготувати ванну, а саме очистити її від іржі та подряпин. Для цього необхідно виконати такі дії:

У разі невеликих забруднень та подряпин майстру достатньо буде пройтися по ванні наждачним папером. У разі глибоких подряпин на емалі і іржі, що в’їлася, для зняття даного шару можна використовувати шліфувальну насадку на дриль. При використанні даного інструменту важливо, щоб майстер був у окулярах та масці, яка захистить його від надмірного пилу. Після цього залишки пилу та бруду необхідно змити водою.

Знежирення поверхні ванни. Для цього можна використовувати розчинник чи звичайну соду. Така обробка покращить зчеплення поверхні ванни з рідким акрилом. При використанні соди її необхідно розвести з водою до кашоподібного стану, після чого вона змивається гарячою водою.

За наявності сколів або великих тріщин можна використовувати автошпаклівку з ефектом висихання.

Підлога і прилеглі стіни до ванни важливо обклеїти папером або розкласти тканину, щоб краплі акрилу, що стікають, не потрапили на їх поверхню.

Даний етап є ключовим у обробці ванни та підготовці її до реставрації. Ванну потрібно добре прогріти. Тільки в такому випадку акрилова емаль рівномірно розподілиться поверхнею ванни і буде лежати рівно. Щоб її прогріти, потрібно повністю заповнити ванну гарячою водою і почекати 10 хвилин. Після чого воду необхідно злити і швидко просушити за допомогою тканини. Важливо вибрати тканину, яка не залишає після себе ворсинок.

Далі необхідно оперативно демонтувати зливи – і верхній і нижній. Під ванною необхідно поставити якийсь непотрібний посуд, так як там збиратимуться залишки акрилу. Якщо немає можливості демонтувати нижній злив, його можна заклеїти липкою стрічкою. Зверху на нього встановлюють одноразову склянку.

Інструмент для реставрації ванни

Заливка ванни рідким акрилом

Тепер можна розпочинати відновлення ванни акрилом. Весь процес має таку послідовність дій:

Суміш рідкого акрилу змішується згідно з інструкцією до досягнення однорідної консистенції. Для цього знадобиться ємність для змішування та паличка або інший предмет для перемішування. Після ретельного змішування акрилу зі спеціальним затверджувачем його потрібно залишити на 15 хвилин.

Тепер можна приступати до нанесення. Для цього потрібно перелити акрил у зручну ємність. З ємності з затверджувачем можна зробити лійку, для цього звичайним ножем або канцелярським відрізається верхня частина з кришкою. Всередину наливається акрил.

Наливати акрил на поверхню ванни необхідно повільно і обов’язково починати з бортів. Під власною вагою рідина розтікається і стає ідеально гладкою по всій поверхні ванни. Після того, як майстер пройшов перше коло, він виливає частину суміші у ванну, а частину суміші знову по колу розподіляє по бокових її сторонах.

Потім, використовуючи м’який шпатель, суміш розподіляє акрилу таким чином, щоб закрити всі потіки і вирівняти поверхню. Дуже старатися тут не потрібно, тому що в міру його висихання акрил рівномірно розподілиться самостійно.

Не забудьте підставити під злив миску, щоб не забити каналізацію акрилом. Важливо не допустити скупчення акрилу біля зливу, інакше вода там застоюватиметься після висихання. Для цього тим самим шпателем необхідно акрил розподілити всередині ванни.

Усі огріхи біля дна усуваються за допомогою шпателя. Для цього використовується акрил, що зібрався на дні. Додаткове вирівнювання дна проводиться переміщенням шпателя від зливу до узголів’я до тих пір, поки акрил не загусне.

Залежно від виду рідкого акрилу необхідно дати йому висохнути від 1 до 4 днів і можна користуватися оновленою ванною. Через 36 годин після остаточного висихання поверхні можна звільнити злив, встановити гратки переливу і випробувати результат реставрації ванни рідким акрилом своїми руками.

Якщо ж вам потрібен також і ремонт ванної кімнати – звертайтесь до виконробів сервісу Локальний ремонт.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *