Планування квартир з кухнею-студією популярне як у новобудовах, так і в будинках старих проектів, де площа житлових приміщень невелика. Це гарне рішення як із функціональної точки зору, так і естетичної. Об’єднання кухонної зони та вітальні дозволяє створити стильний дизайн інтер’єру, а також максимально використати корисний простір. Однак, крім позитивних моментів, у такому поєднанні двох кімнат існують деякі складнощі та нюанси.

Переваги кухні-студії

До переваг об’єднання кухні з вітальнею можна віднести кілька найважливіших моментів:

  • Інтеграція членів сім’ї – людина, яка готує на кухні їжу, не ізольована від своїх домочадців, тому їй легше брати участь у сімейному житті під час кухарювання: разом дивитися телевізор або розмовляти з рідними чи близькими людьми.
  • Спрощення організації вечірок – у дні народження та інші свята господарі часто зникають із поля зору гостей, щоб приготувати страви, напої. Завдяки відкритому простору цієї проблеми не існує, адже вони можуть вільно спілкуватися з учасниками заходу, водночас пораючись на кухні. Відсутність стін також зручна при подачі страв та прибиранні після вечірки.
  • Функціональність і комфорт – відсутні стіни не тільки покращують сполучення між кухнею, їдальнею та вітальнею, але й мають ще одну ключову перевагу: на відкритому просторі легше знайти місце, наприклад, для великого обіднього столу або зробити острівний формат розміщення кухонних меблів.
  • Відчуття більшого простору та освітлення – стирання меж між двома кімнатами зорово збільшує площу приміщення, але при цьому розділяючи його на певні зони. Вітальня з міні-кухнею – гарне рішення ще й завдяки кращому доступу природного світла до зони готування за рахунок більшої кількості вікон. Для квартир з маленькою площею цінним є кожен квадратний сантиметр. Тому, прибираючи стіну між кухнею та кімнатою, ми хоч і не набагато, але все ж таки збільшуємо загальну підлогову площу приміщення.

До того ж, як стверджують психологи, ефект вільного простору позитивно впливає на психічне здоров’я, і ​​людина почувається комфортніше.

оздоблення стін під час ремонту кухні студії

Кухня-студія – недоліки

Безумовно, кухня, поєднана з вітальнею, має не лише переваги, але й деякі недоліки. Противники цього рішення найчастіше називають серед них:

  • Шум із кухонної зони – робота на кухні супроводжується різними звуками: смаження їжі на сковороді, включеної води, закипання чайника, роботи мікрохвильової печі, пральної машинки (якщо вона встановлена саме ​​на кухні), посудомийної машини, кухонного комбайна або міксера, які можуть заважати відпочинку інших домочадців.
  • Кухонні аромати – розповсюджуються по всьому простору. Особливо, якщо йдеться про приготування страв з продуктів, які виділяють специфічні аромати. Ці запахи проникають у тканини – зокрема в килими та обшивку м’яких меблів. Звичайно, їх можна обмежити, використовуючи якісну витяжку, але таке рішення створює шум і не є ефективним на 100%. Кухня студія – варіант для тих, хто не дуже любить експериментувати біля плити. Любителі кулінарних пригод можуть вирішити проблему запахів облаштуванням розсувної скляної або пластикової перегородки, що щільно закриватиме кухонну зону від інших приміщень в моменти, коли смажаться карасі, чи вариться аджика.  
  • Важко приховати безлад – неприбрані стільниці або розставлений посуд, особливо брудний, можуть відволікати увагу та вносити хаос у загальне приміщення. При виборі відкритого інтер’єру слід враховувати режим прибирання кухні одразу після роботи на ній.
  • Імпозантний стиль інтер’єру – дизайн кухні у певному сенсі залежить від дизайну вітальні, оскільки обидві кімнати мають становити єдине ціле. Щоб відкритий простір був витриманим та візуально привабливим, необхідно забезпечити схоже оздоблення і кольорову гаму в обох зонах. Це, у свою чергу, породжує певні обмеження та компроміси, на які ми не зважилися б, якби ці два приміщення були розділені. Наприклад,  керамічна плитка на кухні, як варіант облицювання стін, підходить з практичної точки зору, тому що її легко мити, коли на неї потрапляють краплі від жиру. А от у вітальні кахель на стінах буде недоречним. І навпаки, шовкові шпалери в гостинній кімнаті виглядатимуть дуже привабливо, а в кухонній зоні подібне оздоблення не самий практичний матеріал.

Також не можна забувати про дітей – у них є схильність потрапляти в різні неприємності. Якщо кухня являє собою відкритий простір, це може сприяти опікам та іншим небезпечним подіям, викликаним дитячою цікавістю. Тому необхідно бути гранично обережними і завжди ховати найбільш небезпечне обладнання у недоступних для дітей місцях.

облаштування кухні студії

Варіанти зонування у студії

Для спрощення планів, пов’язаних із розподілом зон, вибором оздоблювальних матеріалів та розміщенням предметів меблі, рекомендується скласти проект у вигляді креслення або ескізу, який допоможе візуально оцінити раціональність розподілу простору. Існує кілька способів функціонального зонування кухні-вітальні в квартирах студійного типу.

1. Розсувні двері чи перегородка

Це відмінний вибір для повного чи часткового поділу зон. Встановлені полотна можуть або просто переміщатися на рейках, встановлених на підлозі, або заїжджати у вбудований пенал. Щоб сонячне світло з вікна вітальні проникало на кухню, краще зупинити вибір на розсувних дверях з матового, напівматового або прозорого скла, декорованого вітражем чи піскоструминними візерунками. Вони внесуть у дизайн інтер’єру особливий декоративний акцент, а також стануть деяким захистом від проникнення запахів та диму у вітальню.

Своєрідною перегородкою між кухнею і вітальнею можуть стати фальшстіни (конструкції з гіпсокартону), оригінальні бамбукові ширми або перегородка стелажного типу, з розставленими на її полицях кімнатними рослинами в привабливих горщиках. Вибирати перегородки-купе необхідно з урахуванням загального стилю квартири, а не тільки з особистих уподобань. Такі елементи зроблять кухню-студію більш закритою, але не менш затишною.

2. Подіум для зонування приміщень

Загальну студійну площу можна поділити на дві половини за допомогою подіуму. Кухня, яка розташована трохи вище за житлове приміщення, буде виглядати набагато затишніше і красивіше. Багаторівнева підлога може мати рівну форму або вигин у вигляді лекала, який візуально розширює простір. Практичність піднесеного майданчика полягає ще й у тому, під ним (тобто всередині) можна зробити міні-комору із вбудованими ящиками – для зберігання дрібних речей. Вибір цього варіанту залежить від висоти стелі у квартирі, та потреб у додаткових місцях зберігання.

3.Поділ зон предметами меблів

Певним чином розставлені меблі – найпростіший спосіб зонування студійного простору, який не вимагає вдаватися до масштабних будівельних робіт. Це можуть бути: обідній стіл, стільниця, барна стійка, диван, м’які пуфи або висока шафа, що стане не лише декоративним елементом, а й місцем для зберігання посуду та побутової техніки. Завдяки шафі кухня буде інтегрованою з вітальнею і водночас більш організованою. 

Головне, щоб меблі гармоніювали з інтер’єрами обох зон цілісного простору. Якщо такої можливості немає, потрібно підібрати для всіх меблів однакові ручки. Характерний колірний акцент у вигляді аксесуарів на кухні та у вітальні підкреслить поєднання двох кімнат.

4. Зонування оздоблювальними матеріалами

Візуальний поділ приміщення за допомогою облицювання поверхонь матеріалами, що відрізняються за фактурою та кольором – ще один варіант дизайнерського рішення. Однак, при оформленні, необхідно дотримуватися гармонійності в їх поєднанні. Також слід враховувати практичність оздоблювальних матеріалів для підлогового покриття.

У кухні підлоги набагато частіше піддаються прибиранню, тому вони мають бути стійкими до стирання та легко очищатися від забруднень. В кухонній зоні краще покласти керамічну підлогову плитку з шорсткою рифленою поверхнею, а не глазуровану глянсову, яка дуже слизька. Це необхідно для безпечного ходіння. Однак слід пам’ятати, що у будинку, де є маленькі діти, літні люди або люди з фізичними обмеженнями, навіть таке підлогове покриття може становити потенційну небезпеку і навіть загрозу для життя у разі падіння.

Для оформлення підлоги у вітальні вибирають, як правило, комфортніше покриття – ковролін, ламінат, паркетну дошку і т. д. При правильному підборі кольорової гами цих матеріалів, вони добре поєднуються з керамічною плиткою. 

Стелю також можна оформити по-різному. У кухні, наприклад, встановити підвісну конструкцію, а у вітальні – оздобити декоративною штукатуркою або ліпниною. Позначити кордони між студійними приміщеннями у квартирі допоможе також балка для стель, яка виконує виключно декоративну функцію. Такий варіант стельового оздоблення підходить для дизайну інтер’єрів в класичному та скандинавському стилях, стилі лофт, кантрі або прованс.

порізка плитки для кухні студії

5. Освітлення для візуального поділу кімнат

Зробити акцент на кухні можна за допомогою точкових галогенних світильників, вбудованих у підвісну стелю, або використовувати світлодіодну стрічку різних відтінків. Її, як варіант, монтують під верхнім рядом навісних шафок – так джерело світла буде максимально наближене до робочої зони, а це дуже зручно і приємно для господині. 

У вечірній час вона, крім підсвічування, виступатиме відмінним елементом декору інтер’єру. Зону ж відпочинку краще виділити зовнішніми джерелами світла – люстрою, настінними бра або ліхтарями. Для контрасту освітлення в робочій зоні має бути дещо яскравішим, а от в місці відпочинку – більш приглушеним.

Що стосується кухні-студії у приватному будинку, тут є деякі нюанси. Справа у тому, що з власного городу та саду в кухню потрапляють продукти що пройшли меншу обробку, ніж у жителів квартир, які купляють харчі у магазинах та супермаркетах, – картопля в землі, морква і буряк з бадиллям, тушка курки чи гусака без вичинки й т. д. Якщо первинна обробка продуктів в такому господарстві не виконується в окремій літній кухні, за її відсутністю, то кухню-студію в домі робити не варто.

Додаткову інформацію для планування робіт можна отримати у спеціалістів “Локального ремонту” у вашому регіоні.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *