Власними силами зробити монтаж міжкімнатних дверей – робота не зі складних. Нижче буде описана проста покрокова схема, починаючи від вибору в магазині міжкімнатних дверей, що сподобалися, і закінчуючи самостійним встановленням міжкімнатних дверей з покроковими фото.

Міжкімнатні двері можна поділити на кілька видів.

На ринку виробники дверних конструкцій пропонують досить широкий модельний ряд. Готові міжкімнатні двері можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Найчастіше зустрічаються такі види матеріалів: ДВП, МДФ, натуральна деревина.

1. ДВП – двері: каркас виконується з дерева і обшивається листами ДВП з ламінацією. До плюсів таких дверей відносимо: низьку вартість щодо інших видів, невелику вагу, яка дає можливість доставити їх від місця продажу до будинку своїми силами, легкість монтажу. З огляду на ці моменти вони мають успіх серед покупців, завдяки чому їх широкий асортимент найчастіше представлений у магазинах.

З мінусів можна відзначити невисоку міцність самого ДВП, через що двері ламаються і приходить у непридатність досить легко, погана стійкість до вологості, двері можуть покрутити. Тому не рекомендуємо її встановлення у ванних кімнатах із слабкою витяжкою, цей матеріал любить сухі приміщення.

2. МДФ — двері, які виробляються з цього виду матеріалу, є найбільш підходящим варіантом при виборі відношення якості та ціни. Явні переваги порівняно з дверима з ДВП – висока міцність та стійкість до вологи, вищий рівень звукоізоляції. Вартість таких дверей вища, ніж двері з ДВП, у кілька разів.

3. Натуральна деревина – міжкімнатні двері, виготовлені з такого матеріалу – найміцніші. Ціна їх залежить від того, яка порода дерева використовувалася для їх виробництва. Двері з цінних порід деревини застосовуються для встановлення у приміщеннях з авторським дизайном, вони чудово впишуться у класичний інтер’єр. Ширина міжкімнатних дверей підбирається під розміри вашого отвору.

Список міжкімнатних дверей за видами можна доповнити суцільноскляними дверима, металопластиковими, сталевими, але ці види не мають великої популярностія, тому вони не включені до статті для детального опису.

Монтаж міжкімнатних дверей

Види дверних коробок міжкімнатних дверей

Правильні міжкімнатні двері повинні стояти в надійному коробі для дверей, адже від його якості залежатиме на скільки довго прослужать двері, а також оформлення дверного отвору вашого приміщення. Дверні коробки можна розділити на три основні види.

1. Короб із ДВП. Виглядає досить пристойно, але при виборі коробки з цього матеріалу під питанням буде міцність усієї конструкції. Середина планки короба прогинається від своєї ваги, не кажучи вже про можливі прогини від ваги дверного полотна. Так як основними компонентами у складі ДВП, якщо говорити по-простому, є клей та папір, необхідно враховувати, що вони дуже тендітні і не довговічні. На них не рекомендується вішати двері з дерева та МДФ через їхню велику вагу.

2. Короб із необробленої деревини. Вартість на рівні коробок з ДВП, але на відміну від останніх, коробки, виготовлені з сухого профільованого бруса мають більш високу міцність. Тому, при виборі між коробками з ДВП та коробками з необробленої деревини рекомендуємо зупинити свій вибір на останніх. Також необхідно врахувати, що вам знадобляться додаткові матеріали для фінального оздоблення коробки.

3. Короб із ламінованого дерева. Не вимагає фінального оздоблення, тому що вже ламіновано за допомогою паперу. І тут є один важливий момент, при виборі такої коробки дуже важливою є якість ламінації. Якщо для цього використовувався тонкий папір, є більша ймовірність появи потертостей, подряпин, тріщин, покриття втрачає свій зовнішній вигляд. Можливо якіснішим варіантом виявиться коробка з необробленої деревини з самостійною фінішною обробкою та фарбуванням.

Також весь дверний отвір міжкімнатних дверей може вимагати додаткової обробки після встановлення дверей. Все залежить від отвору, його розмірів, розташування в ньому дверей, інтер’єру приміщення.

Для такої обробки можна використовувати додаткову планку та наличники. Потрібні комплекти можна придбати в магазині. Рекомендуємо визначиться з їхньою необхідністю після остаточного встановлення дверей, щоб зрозуміти, яке саме остаточне оздоблення вам необхідне. Адже купівля додаткових матеріалів – це додаткові витрати, які можуть виявитися непотрібними.

Ремонт: встановлення дверей

Як ставити міжкімнатні двері, покрокові рекомендації

Розглядаються двері для прикладу із коробкою з ДВП. Якщо необхідний монтаж дерев’яних коробів, потрібно працювати за тими ж кроками. Монтаж буде більш простим, тому що деревина міцніша, ніж ДВП.

 • пила;
 • дриль електричний (що краще дриль чи перфоратор?);
 • свердла 3 мм та 4 мм по дереву;
 • бури 4 мм та 6 мм по бетону;
 • шуруповерт;
 • рулетка;
 • ручка;
 • рівень будівельний;
 • шурупи по дереву;
 • дюбелі швидкого монтажу;
 • піна монтажна.

Процес наступний: встановлюємо короб у отвір, закріплюємо до стіни, запінюємо.

Якщо після встановлення дверей їх поріжок неможливо буде сховати у підлогу, для зручності вибирайте коробку без порожка П-подібного вигляду. Вона не має нижньої поперечини тому заважати ходити вам буде просто нічому.

На куплену коробку мають бути прикріплені петлі. У дверях повинен бути виріз під ручку, а також під замок при необхідності. Починаємо складання дверного короба. Потрібно з’єднати всі частини короба разом та підігнати під розміри отвору. Заводська довжина зазвичай йде із запасом 5 см.

Найвірніший варіант не помилитися – складання деталей на підлозі так, як вони повинні стояти у дверному отворі. Особливу увагу необхідно звернути на металеві основи петель, вони повинні стирчати вгору, щоб на них можна було навісити двері зверху.

Сторону відкриття вибирайте залежно від приміщень, між якими встановлюються двері. З маленьких приміщень, таких як санвузол, комора, двері краще відчиняти назовні, з великих кімнат у коридор – усередину.

Приєднуємо верхню планку на шурупи. Торцеві планки повинні лягти по лінії. Якщо лінії немає, то планка лежить неправильно, і її потрібно розгорнути.

Враховуючи структуру ДВП та характеристики його міцності, в коробі, перед вкручуванням шурупів з діаметром основи 3,5 мм, необхідно свердлити отвори свердлом по дереву з діаметром 3 мм. Цю дію проводимо, щоб наша коробка не тріснула в процесі складання. З такої ж причини місця кріплення шурупів повинні знаходитись ближче до центру, подалі від країв та кутів.

Для кріплення планки буде достатньо чотирьох шурупів, по два з кожного боку. Якщо двері лежать горизонтально на підлозі, підкладіть під них м’яку тканину, так ви знизите ймовірність пошкодження шару, що ламінує.

Монтаж дверей в квартирі

Заводський запас коробки (край, що виступає) будемо зрізати. Для припасування короба точно заміряємо розміри дверного отвору міжкімнатних дверей. І переносимо його на дверну коробку з урахуванням проміжку мінус 1-2 см з усіх боків для можливості запінювання. Рекомендуємо кілька разів себе перевіряти ще раз за розмірами конструкції.

Надлишок, що виступає, краще обрізати ручною пилкою. Автоматичну пилку бажано не використовувати, щоб уникнути пошкодження покриття.

Як результат всіх маніпуляцій отримуємо П-подібну дверну коробку, готову до встановлення в дверний отвір міжкімнатних дверей.

Коробку ставимо у дверний отвір. Вирівнюємо за рівнем. Правильність і рівність збирання короба перевіряємо, повісивши двері на петлі, і закривши її.

Коробку, встановлену в отворі, необхідно закріпити шурупами. Знімаємо торцеву планку, що декорує, і свердлимо 7-8 наскрізних отворів з кожного боку. Відстань між отворами – 25-30 см.

Свердло по дереву не розраховане на свердління стін, ним свердлимо лише короб із ДВП. Після чого знову перевіряємо положення короба за допомогою рівня, тому що в процесі свердління він міг зміститися. Якщо змін немає, починаємо свердлити стіну. За допомогою тонкого свердла по бетону діаметром 4 мм, через отвори в коробі, наносимо розмітку на стіну.

Діаметр отвору 4 мм, якщо зробити більше, то капелюшки саморізів випадатимуть. Далі прибираємо короб із отвору і починаємо робити отвори за допомогою бура діаметром 6 мм. Якщо простінок цегляний, дірки для монтажу повинні бути в цілісній цеглі, а не в шві кладки, в якому дюбелі дуже погано тримаються.

У готові отвори вмонтовуються дюбелі. Закріплюємо короб у стіні за допомогою шурупів. Для зручності можна використовувати шуруповерт або дриль із насадкою під капелюшок саморіза. Самонарізи повністю не вкручувати, можливий прогин короба. Для перевірки рівності та відсутності перекосів, у процесі вкручування шурупів, додатково перевіряти коробку за рівнем.

Після закінчення установки короб перевіряють із боку кімнати за допомогою рівня.

Як поставити міжкімнатні двері? Достатньо одягнути двері на петлі.

Якщо це двері з ДВП, враховуючи її вагу, це можна зробити одному. Після їїх монтажу спробуємо відкрити та закрити. У закритій позиції зазори між коробом та дверима повинні становити близько 3 мм. Здійснюється врізання замка у міжкімнатні двері. А також встановлення ручки.

Важливим етапом є заповнення піною зазору між стіною та коробом. Його потрібно проводити при встановлених дверях. У процесі висихання піна збільшує свій обсяг. Якщо переборщити з її кількістю, вона може вирвати шурупи, прогнути короб і двері неможливо буде закрити. Доведеться все вирізати і починати установку заново.

Зазори між коробом та дверима на час запінювання необхідно чимось прокласти.

Запінювання швів – найпростіша робота. Вертикальний шов заповнюється знизу. Потрібно бути уважними до обсягу заповнення. Піна здатна збільшувати свій об’єм при висиханні. При перевитраті можливі пошкодження як короба, так і конструкції в цілому, оскільки піна може потрапити на лицьову частину коробки та двері та зіпсувати їхній зовнішній вигляд. Повне застигання монтажної піни відбувається протягом 24 годин, необхідна температура 20 градусів.

Після встановлення міжкімнатних дверей дверні отвори вимагають обробки. Залежно від ширини отвору, а також виду встановленої дверної коробки та дверей необхідно вибрати вид обробки отвору.

Якщо простінок тонкий, наприклад двері у ванну, і ширина простінка дорівнює ширині дверної коробки, обробку можна зробити за допомогою лиштви. Це найпростіший варіант. Куплений комплект прикріплюється з двох боків коробки, закриваючи запінений шов. Дерев’яні лиштви без обробки кріплять шурупами, а потім тільки фарбують. Ламінована лиштва кріпиться цвяхами без капелюшка або шурупами із заглушками.

Оздоблення широких дверних прорізів міжкімнатних дверей можливе наличниками та додатковою планкою. Останню можна відрізати по потрібній ширині. До стіни кріпитись за допомогою будівельного силікону. Лиштва та планка можуть відрізнятися від кольору дверей. Досить актуальними є контрастні рішення.

Якщо встановлена дверна коробка з деревини, можливим варіантом обробки може бути штукатурка укосу. Цементно-піщана штукатурка вигідно підкреслить ваш вибір дверей із натурального дерева. Але її не рекомендується використовувати для коробок з ДВП, тому що вони не сумісні з високою вологістю матеріалів, які застосовуються для штукатурних робіт.

Покрокова установка міжкімнатних дверей, не рахуючи часу на підготовку займе близько трьох годин. Якщо ж ви вирішите доручити цю роботу професійним майстрам – звертайтесь до фахівців Локального ремонту у вашому місті.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *