Різні види ремонту в квартирі відрізняються між собою обсягом виконаних робіт, а також витратами на їх проведення. Ви можете зробити невеликий поточний ремонт або зважитися на капітальну реконструкцію житлоплощі, зокрема з можливим переплануванням. Оскільки матеріали та ремонтні роботи коштують недешево, окрім бажань на вибір впливає ще й бюджет.
Ремонт квартири, особливо у старих багатоквартирних будинках, як правило, непередбачуваний. Деякі проблеми можуть виникнути лише під час оголення підлоги, стін або стель та оцінки реальної ситуації, яку важко спрогнозувати заздалегідь – іржаві труби, впадини чи шматки смоли на підлозі, дерев’яні балки перекриття, які значно прогнулися або навіть прогнили, через неодноразове протікання води від сусідів зверху. Це, безумовно, пов’язано з додатковими витратами, які зазвичай не враховуються. Тому важливо мати у запасі на 15-30% більше коштів, передбачених на реновацію. Якщо несподіванок не буде, гроші залишаться, а якщо й стануться, то ви одразу зможете їх виправити.

Косметичний ремонт приміщень
Це найпростіший і не дуже дорогий вид ремонту. Він не включає заміну комунікацій (електричних кабелів, водопровідних труб, каналізації) і конструктивних елементів квартири. Заміні підлягає лише декоративне оздоблення.
Дизайн інтер’єру вимагає періодичного оновлення, так як оздоблювальні матеріали втрачають згодом свою привабливість через плями, подряпини і пошкодження, а меблі ламаються або старішають. Тому доводиться робити плановий косметичний ремонт, щоб освіжити квартиру. Позапланові ремонтні роботи можуть знадобитися після аварійних ситуацій – наприклад, при затопленні часто потрібно міняти покриття для підлоги, а якщо затопили сусіди поверхом вище – доведеться замінити оздоблення стелі і стін.
Поточний косметичний ремонт може включати такі види робіт:
- демонтаж старих облицювальних матеріалів;
- штукатурка, ґрунтовка та вирівнювання стін/стелі;
- побілка, фарбування або обклеювання стель та стін шпалерами;
- монтаж підвісних чи натяжних стельових конструкцій;
- заміна покриття для підлоги (ламінат, ковролін, лінолеум);
- укладання керамічної плитки у ванній кімнаті та туалеті;
- встановлення нових вікон, міжкімнатних дверей;
- заміна розеток і вимикачів.
Якщо сантехнічне, електричне та інше обладнання у квартирі у хорошому стані, їх не потрібно повністю змінювати, а лише пристосувати до нових вимог. Наприклад, коли замість ванни ви хочете встановити на тому ж самому місці душову кабіну. Такий варіант часто обирають для того, щоб у ванній кімнаті чи санвузлі з”явилось місце для пральної машини, або пенала.
Іноді шляхом невеликих змін можна досягти значного ефекту у зовнішньому вигляді та функціональності простору, навіть не вдаючись до допомоги професіоналів. Але, якщо у вас немає необхідних навичок внутрішнього оздоблення приміщень, то краще найняти одного підрядника, ніж кілька окремих ремонтних бригад.

Капітальний ремонт квартири (будинку)
Під масштабним капітальним ремонтом маються на увазі не лише декоративні оздоблювальні роботи всередині приміщення, а й заміна старих інженерних комунікацій та обладнання, внаслідок їхнього функціонального чи фізичного зносу. Насправді це проявляється у частковій чи повній модернізації внутрішнього облаштування житлаі.
1. Перші підготовчі роботи
Кожна повна реконструкція приміщення включає будівельні роботи. Від того, чи будуть знесені перегородки або несучі стіни, залежить, скільки інвестицій потрібно. Однак спочатку необхідно звільнити квартиру від меблів, речей, виконати демонтаж старих покриттів – зняти стельові, настінні та підлогові покриття, такі як шпалери, паркет, керамічна плитка і т. д.
2. Встановлення нових комунікацій
В першу чергу виконуються роботи, пов’язані із заміною водопровідних, каналізаційних, опалювальних систем та електроустановок. У старих будинках практично обов’язкова заміна всіх електричних кабелів та щитків при ремонті. Коли зношені інсталяції будуть демонтовані, електрик на підставі плану призначить місця для розеток та вимикачів, оскільки на першому етапі ремонтних робіт розбиваються стіни і монтуються нові електроінсталяції. Їх монтаж, підключення до освітлювальних та електричних приладів (побутової техніки, пральної машинки), а також тестування відбувається на останніх етапах ремонту.
Фахівці з систем водопостачання, каналізації, центрального опалення і вентиляції, спочатку займаються демонтажем труб, батарей та інших частин установок. Потім вони встановлюють і роблять розведення нових комунікацій. На останньому етапі ремонту виконуються більш детальні монтажні роботи (установка ванни, душової кабіни, умивальника, унітазу, біде, вентиляційних систем і систем кондиціювання).
3. Оздоблення стель та стін
Після завершення монтажних робіт можна приступати до обробки стін та стель. Завдання маляра полягає в тому, щоб спочатку нанести на них штукатурку, загрунтувати, відшліфувати і ретельно вирівняти поверхні. Особливо слід закріпити кути на стінах, використовуючи перфоровані алюмінієві куточки. Останнє, що майстер робить, це фарбує стелю та стіни водоемульсійними фарбами у два шари. Другий шар краще наносити безпосередньо перед заселенням, тому що під час укладання паркету стіни можуть забруднитись. Замість фарбування, на стіни можуть наклеюватися шпалери.
При монтажі підвісних чи натяжних стельових конструкцій в першу чергу виконують облицювання стін. У решті випадків оздоблення необхідно починати зі стель. Якщо на стелі чи стіни будуть клеїтись шпалери, то клей слід підбирати під певний вид шпалер.
4. Укладання підлогового покриття
Підготовка основи підлог починається з їх ретельного вирівнювання цементним розчином або спеціальною самовирівнюючою стяжкою, яка робить поверхню ідеально рівною і гладкою.
Підлоги займають у квартирі досить велику площу і тому сильно впливають на зовнішній вигляд всього простору. Крім того, вони є найбільш сильно навантаженою частиною приміщення, тому дуже важливо вибрати якісний матеріал. Якщо ви зупинили свій вибір на паркеті, його укладають на останньому етапі ремонту, коли всі інші роботи завершені, а меблі ще не встановлені.
Необроблені паркетні дошки після укладання шліфують і покривають олією або лаком. При покупці готового паркету подальша обробка не буде потрібна, оскільки це повністю готовий заводський виріб. Коли паркет буде укладено, протягом кількох днів ним забороняється ходити, щоб дерев’яні планки не деформувалися. Після його висихання паркетник встановлює плінтуси та перехідні поріжки між кімнатами.
5. Оздоблення ванної кімнати і туалету
Нова ванна кімната – одна з найбільших витрат за будь-якого ремонту. Модернізація санвузла потребує великої і точної роботи кількох різних фахівців. Крім нових сантехнічних та електричних установок або пристроїв, слід виконати гідроізоляцію підлог та стін, а також покласти підлогову і стінову керамічну плитку.
Крім облицювання кахлем, є інші матеріали та рішення для оздоблювальних покриттів. Замість кераміки можна використовувати для підлоги та стін мікротопінг, що складається з суміші цементу та рідкого полімеру (він естетично нагадує бетон), а також водостійкі шпалери (їх можна клеїти навіть у душі). Ці роботи виконуються вузькоспеціалізованими фахівцями. Як зробити ремонт після заливу дізнайтеся в іншій статті.
Чи можна самому зробити капремонт?
Хоча економія витрат – це принцип, яким керується кожен господар, проте самостійно виконувати масштабний капітальний ремонт не рекомендується. Знесення стін, демонтаж плитки на кухні та у ванній кімнаті, заміри, встановлення інженерних комунікацій і замовлення матеріалів – лише мала частина завдань, пов’язаних з ремонтними роботами.
Реальність така, що більшість із нас за професією не інженери-будівельники. У підсумку, ремонт, розпочатий своїми руками, як правило закінчується залученням фахівців, яким доводиться робити все заново, що подовжує процес. Тому такі роботи слід довірити досвідченому підряднику. Тим більше, якщо ми робимо щось вперше, це займе багато часу, а якщо щось піде не так, ми витратимо більше коштів, ніж хотіли заощадити.

Які ще різновиди ремонту існують?
- Євроремонт – капітальний ремонт, але тільки виконаний із застосуванням сучасних імпортних матеріалів та за європейськими стандартами. Його особливістю є оформлення квартири у єдиному стилі, а не різні кімнати у різних інтер’єрах.
- Дизайнерський ремонт – кардинальна зміна простору квартири: перепланування, створення унікального стилю інтер’єру, проектування окремих зон. Він включає, крім творчого задуму, використання ексклюзивних меблів, іноді виготовлених на замовлення, оригінальних предметів декору, незвичайних колірних поєднань і інших художніх прийомів.
- Авторський ремонт – індивідуальний проект, який передбачає послуги кваліфікованого дизайнера. Він виконується з урахуванням запитів замовника та авторських напрацювань. Це реальна можливість оформити приміщення, що вигідно підкреслює смак домовласника. Його зміст – не повторення чужих ідей, а повністю з нуля відтворений інтер’єр.
По суті, усі види ремонтно-оздоблювальних робіт можна розділити за трьома класифікаціями:
- Чорновий ремонт – базова підготовка стін, підлоги і стелі до чистового оздоблення. Всі поверхні вирівнюються, а якщо потрібно, то повністю замінюється електропроводка та інженерні системи – водопровідні труби, каналізація (наприклад, у старих будинках).
- «Під оздоблення», тобто, передчистовий – цей формат є проміжним між чорновим та «білим» оздобленням квартири. Він передбачає скління вікон і балконів, розведення інженерних комунікацій, підготовку поверхонь до фінішного оформлення.
- «Під ключ» – це завершення всіх чистових оздоблювальних робіт, після яких залишається лише завезти меблі, розвісити штори і можна в’їжджати у помешкання для проживання.
Ремонт квартир з чистовою обробкою приміщень під ключ є самим найдорожчим на ринку послуг.
Якщо вам потрібна докладніша інформація, щоб обрати вид ремонту потрібний саме для вашого житла, – звертайтесь до майстрів “Локального ремонту“.
- Ламінат на стіну: плюси і мінуси - 24.03.2023
- Як вибрати фарбу для стін в різних кімнатах - 21.03.2023
- Абсолютно все, що потрібно знати про паркет та його альтернативи - 17.03.2023
0 коментарів