Акрилова, силіконова, латексна або водоемульсійна – нагадуємо, якою фарбою оптимально фарбувати стіни в різних приміщеннях.

При виборі фарби для стін у квартирі важливо звертати увагу не тільки на колір, але, в першу чергу, на склад, а також експлуатаційні характеристики. Розберемося з кожним параметром докладніше.

Все про фарбу для стін у квартирі

Види лакофарбових покриттів

  • Водорозчинні
  • Акрилові
  • Латексні
  • Силіконові

Важливі характеристики матеріалів

Фарба для різних приміщень

  • Для кухні та ванної
  • Для спальні та вітальні
  • Для дитячої
Фарбування стін

Види лакофарбових покриттів

Сказати однозначно, яка фарба для стін краща, не можна, адже єдиного рейтингу не існує. Вибір залежить від бюджету та типу кімнати, яку потрібно фарбувати.

Всі матеріали можна поділити на три групи: для зовнішніх робіт, для внутрішніх та універсальні, які можна використовувати в обох випадках. Логічно, що для інтер’єрного ремонту підійдуть два види з трьох: спеціалізовані кольори та універсальні. Чому не варто використовувати матеріали для вулиці?

Справа в тому, що покриття для фасадних робіт може містити токсичні антисептики, затверджувачі – речовини, які в закритому просторі, що провітрюється, викликають роздратування і навіть алергічні реакції. Для фарбування в такий спосіб підходять лише стіни гаража.

Лакофарбові матеріали, призначені для внутрішніх робіт у будинку або квартирі, бувають двох видів: на основі води та інших розчинників.

Яскраве фарбування стін

Водорозчинні

Їх ще називають вододисперсійними, водоемульсійними – різниця у складових компонентах. Вони популярні через свою ціну і практичності: швидко сохнуть, добре кольоруються, не пахнуть, відмінно лягають практично на будь-яку поверхню.

При цьому найдешевша, але не стійка емульсія – на основі ПВА. Вона легко забруднюється, схильна до впливу вологи. Стінки нею не покривають, максимум — стеля в кімнаті з неагресивним середовищем, наприклад, у вітальні чи спальні.

Акрилові

У складі такої фарби є водні дисперсії акрилових смол. Після нанесення вони утворюють тонку захисну плівку, стійку до вологи та механічної дії. Таке покриття підійде навіть для приміщень із високою вологістю.

До речі, вододисперсійка на основі акрилу добре лягає як на дерев’яні, так і на бетонні поверхні. Єдине «але»: якщо є невеликі нерівності, попередньо рекомендується провести шпаклівку, при більш серйозних дефектах спочатку потрібно правильно відштукатурити.

Найчастіше акрилове покриття у магазині продається у вигляді основи білого кольору. Щоб отримати потрібний відтінок, необхідно додати колір – кольоровий пігмент. Це можна зробити навіть удома самостійно. Щоб результат вас не розчарував, не виникло проблеми несумісних компонентів, беріть пасту тієї ж фірми, що й основа.

Фарбування стіни з краскопульта

Латексні

Це водні емульсії на основі латексних кополімерів, до яких додані каучуки. Яка фарба краще для стін у квартирі: акрилова чи латексна? Залежить від цілей. Другі відрізняються ще більшою міцністю, водостійкістю, але й вищою ціною.

Латексна емульсія часто оформляє кімнати з підвищеною вологістю. Крім того, її рекомендують наносити на шпалери під фарбування та використовувати для створення декору зі штукатурки, наприклад, імітації цегляної стінки. Тонкий шар, який утворюється після нанесення, зберігає фактуру поверхні, додатково захищає її від води і вологи.

Як і акрилові, латексні покриття змішують з відтінком для отримання бажаного відтінку.

Силіконові

Це емульсія на основі силіконових смол, одна з новинок будівельного ринку. Вона придатна не тільки для оздоблення стін усередині, але й для оформлення фасаду будівлі, має хороші показники стійкості до механічних пошкоджень, до ультрафіолету, термостійкість і антисептичні властивості. Єдиний вагомий мінус – її висока ціна.

Втім, у чистому вигляді такі емульсії трапляються рідко. Більшість виробників пропонують акрилово-силіконові суміші.

Важливі характеристики лакофарбових матеріалів

  • Покриваність – здатність зафарбовувати колір поверхні. Чим вище цей показник, тим менше шарів необхідно для створення рівномірного тону. Покриваність дешевих колор нижче, це варто враховувати при покупці, вам знадобиться більше банок.
  • Паропроникність – здатність «дихати». Цей показник важливий для приміщень із високою вологістю. Паропроникні лакофарби проводять вологу та захищають від плісняви та грибка.
  • Стійкість до стирання, тобто механічних пошкоджень, це показник довговічності. Його визначають у лабораторних умовах, імітуючи процедуру миття.
Оздоблення стін фарбуванням

Фарби для різних приміщень

Як обрати фарбу для стін на кухні та в ванній

Як відомо, найагресивніше середовище в квартирі знаходиться на кухні. Тут висока вологість і температура, бризки води та жиру. Не кожне покриття витримає таке. Матеріали потрібні відповідні: водостійкі, паропроникні, з добрими показниками до стирання. Таким запитам відповідають латексні та силіконові емульсії.

Те саме стосується і ванних кімнат – тут вологість у поєднанні з парою та високою температурою.

Для спальні та вітальні

Більш спокійне середовище спальні та вітальні не вимагає від покриття зносостійкості та водонепроникності. Уникнути фінансових витрат допоможе акрилова фарба. Вибирайте продукти, на упаковці яких стоїть відмітка про вологе прибирання, так ви зможете періодично протирати поверхню.

Оздоблення дитячої кімнати

Найголовніше тут – безпека. При виборі слід звертати увагу на відмітку про екологічність матеріалу та його гіпоалергенність. Більшість виробників пропонують спеціальні товари для дитячих.

Маленька дитина так і норовить розмалювати кімнату? Вибирайте колор, який можна мити, стійкий до механічного впливу. Наприклад, акрилову емульсію.

Часто саме в дитячій хочеться створити акцент: казковий малюнок чи фактурне оздоблення. Причому це можна зробити навіть власноруч. А з дитиною старшого віку – заняття може перетворитися на захоплюючу гру. Якими фарбами малювати на стіні? Оптимальний варіант – акриловими. Плюси очевидні: палітра кольорів, відсутність запаху та легкість нанесення.

Косметичний ремонт квартири

Як вибрати фактуру

  • Матова не блищить. Ідеально приховує недоліки поверхні. Підійде для кімнат з низькою прохідністю, наприклад спальні. Набирає популярності і глибокоматова емульсія, вона особливо актуальна в інтер’єрі в сучасному стилі.
  • Напівматова має ледь помітний блиск. У неї трохи вище показники зносостійкості та довговічності, такі поверхні часто можна мити. Підійде для покриття передпокою, коридору.
  • Напівглянцева створена для оформлення дитячої, кухні, ванної кімнат, які доведеться часто мити. У неї хороші показники міцності, опору до бруду та зносу.
  • Глянцева дає блиск майже як у скла. Це найстійкіша до стирання фарба. Але працювати з нею складно: поверхня має бути ідеальною, адже глянець може підкреслити навіть найменшу шорсткість і нерівність. До речі, у такий спосіб можна оформити акцентну стінку.

Зменшити витрати матеріалів допоможе правильний вибір: обов’язково вирівнюйте поверхню, використовуйте грунтовку та валик із середнім ворсом.

Що ще врахувати

Якщо ви не можете вибрати колір для спальні, кухні чи вітальні, спробуйте зробити inspiration board – дошку для натхнення. Заведіть папку на комп’ютері або роздрукуйте варіанти інтер’єру, що сподобалися. Коли накопичиться достатня кількість, подивіться, що їх поєднує? Яка кольорова гама, стилістика?

Дизайнери в один голос закликають не бояться яскравих кольорів. Однак, будемо чесними: більшість все ж таки віддає перевагу нейтральній базі. Бажаєте спробувати варіанти яскравіші? Почніть із акценту або з невеликих кімнат. До речі, найімовірніше вдалим експериментом буде ванна кімната. Нейтральна біла ванна та раковина витримають сусідство з будь-яким кольором.

Бажано також підбирати гармонійні кольори у суміжних кімнатах. Особливо якщо їх видно в проході. Так не створюватиметься відчуття різкого переходу, до того ж простір здаватиметься візуально більшим.

На жаль, не всі колори виглядають однаково добре в каталозі магазину і насправді вдома. Щоб подивитися на те, як поведеться вибраний зразок, спробуйте пофарбувати їм пробник – гіпсокартонний квадрат зі стороною не менше 50 см. Поставте цей шматок на світло – поряд з балконом, у тінь на вході, подивіться на зміну відтінків.

Якщо у вас залишились питання про використання фарб для оздоблення стін, звертайтесь до менеджерів сервісу Локальний ремонт за докладною консультацією.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *