Головне, що потрібно враховувати перед початком ремонту у ванній кімнаті – це те, що він набагато складніший, ніж в будь-яких інших кімнатах у квартирі. Додаткові роботи, такі як, наприклад, гідроізоляція, приховування труб, тощо, потребують додаткової уваги. Тому складання ретельного плану з урахуванням всіх етапів є необхідним для старту ремонтних робіт. Їх правильна послідовність дозволить уникнути помилок при проектуванні приміщення ванної.

Якщо ремонт санвузла затягнеться, це призведе до незручностей, тому що без нього неможливо обійтися, особливо коли сім’я велика і має кілька дітей. Але якщо все оздоблення та встановлення сантехніки виконані правильно, то санвузол можна буде використовувати довгі роки, забувши про будь-які косметичні ремонти і оновлення аксесуарів.

ремонт в ванній кімнаті: хід робіт

Порядок виконання ремонтних робіт

Масштаби ремонту ванної кімнати і туалету залежать від різних факторів: ступеня зношування труб водопроводу та каналізації, застарілої обробки, а також бажання оновити дизайн приміщення. Як правило, капітальний ремонт у цих кімнатах проводиться у наступному порядку:

  1. Підготовка робочого проекту із зазначенням конкретних положень усіх установок – ванни або душової кабіни, умивальника, унітазу та електричних клем (розеток, освітлення).
  2. Видалення старих покриттів зі стін, стелі та підлоги, а також зняття дверей.
  3. Знесення перегородки санвузла (за потреби).
  4. Демонтаж сантехнічного та електричного обладнання.
  5. Підготовка поверхонь під укладання керамічної плитки.
  6. Заміна стояків, водопровідних та каналізаційних труб.
  7. Електромонтажні роботи (розведення проводки).
  8. Гідроізоляція.
  9. Оздоблення підлоги, стін та стелі.
  10. Монтаж нової сантехніки.
  11. Встановлення дверей та електроустаткування (розетки, вимикачі, освітлення).

Якщо квартирі кілька десятків років, то, швидше за все, знадобиться заміна всіх інсталяцій, сколювання старої плитки, вирівнювання поверхонь, укладання нової кахлі та організація простору з нуля. Роботи, пов’язані з ремонтом санвузла можна розділити на більш прості та складні. Деякі з них можна виконати своїми руками, але більш складні, наприклад, знесення перегородки між ванною та туалетом, електромонтажні роботи з розведення проводки, гідроізоляцію стін та підлоги, варто доручити майстрам, скориставшись послугами досвідченого підрядника.

Складання плану ремонту

Планування ремонтних робіт ванної кімнати має починатися з визначення потреб. Вирішуємо, яке обладнання ми хочемо встановити (ванну або душ) і скільки місця знадобиться для зберігання косметики, хімії та аксесуарів. Вже на цьому етапі потрібно розглянути типи змішувачів, унітазу і умивальника, оскільки вони вплинуть на розташування всього устаткування.

Дехто мріє про велику ванну, для інших більш важливою буде можливість прийняти швидкий душ. У когось у пріоритеті мінімалізм, а комусь хочеться, щоби ванна кімната виглядала ефектно. Головне – дотримуватись відповідних відстаней між пристроями, якими ми користуватимемося щодня. Це забезпечить максимальний комфорт використання та безпеку для усіх домочадців.

Організуючи простір поєднаного санвузла, слід додержуватися ергономіки та раціональності розміщення сантехнічного обладнання. Чітких регламентацій, які встановлюють величини цих відстаней немає, їх вибір досить довільний, проте необхідно враховувати наступне:

  • Вільну відстань перед кожним пристроєм бажано зробити не менше 60 сантиметрів, а по бокам залишити 20-25 см.
  • Безпосередньо дистанція між унітазом та раковиною повинна становити не менше 20 см.
  • Від душової кабіни або ванни до унітазу в ідеалі потрібно зробити відстань 90 сантиметрів.
  • Відстань між унітазом та біде, за порадами фахівців, можна зробити від 30 до 40 см.

Крім того, під час перепланування ванної, коли ви зносите перегородку і об’єднуєте ці дві кімнати, потрібно поставити сантехніку на відстані від стояка каналізації, яка підходить для його оптимальної роботи – до унітазу приблизно 1 метр, а решту сантехніки встановлюють не далі 3-х метрів.

Планування ремонту стосується не лише естетики, а й логістики, тож замовляти плитку та обладнання варто заздалегідь. Перед замовленням необхідно розрахувати потрібну кількість облицювального матеріалу. Для цього висота, на яку ми хочемо покласти кахель, множиться на довжину кожної стіни та потім підсумовується. До загальної суми додаємо невеликий запас: 10-15% від потрібного об’єму.

Є кілька причин, чому варто брати плитку із запасом. Найбільш важливими є порізи та втрати матеріалу. Чим складніший візерунок (наприклад, ромб або ялинка), тим більше кахлю ми повинні замовити, тому що доведеться робити багато надрізів та підгону. Ще однією важливою причиною купівлі плитки про запас є збитки, завдані їй при подальшому використанні ванної кімнати. Механічні пошкодження або відпалу плитку можна буде легко замінити – такий локальний ремонт не вимагатиме розбивати заново всю стіну.

ремонт санвузла: встановлення витяжки

Видалення старих покриттів

Коли у нас все сплановано, то можна переходити до знесення старого покриття. Якщо на стінках є плитка, її необхідно збити до цементу. Кахель укладений на звичайний клей, необхідно видаляти разом з клейовим складом. Якщо стіни пофарбовані олійною фарбою – вона знімається зі штукатуркою до самої основи стін.

 Для цього використовуються такі інструменти: болгарка, дриль зі спеціальною насадкою, шпатель, стамеска або навіть сокира. Демонтаж –  дуже трудомістка робота. Слід бути обережними, щоб не пошкодити труби, які можуть бути приховані у стіні. Зверніть увагу, що фарба легше видаляється із поверхні за допомогою промислового фена чи хімічних реактивів.

Сантехнічні роботи

Наступний етап – заміна труб, організація відповідних підключень, монтаж шлангів до пральної машини, вбудовування змішувачів для душу, ванни, умивальника та подальша їх підготовка до остаточного оздоблення. Старі водопровідні установки зазвичай замінюють на пластикові – дуже міцні і надійні. Ризикувати та економити на матеріалах не варто. Несправна гідравлічна система може спричинити затоплення сусідів, які живуть під вами. Якщо труби водопостачання та каналізації не потребують змін, можна відразу переходити до укладання кахлю.

Як зрозуміти, коли потрібна заміна труб у ванній та туалеті? Гудіння, брязкіт у трубах, вода з іржею, невеликі протікання або тиск води стає слабким, в результаті накопичення іржі, бруду та вапняного відкладання, через що діаметр отвору труб значно звужується. Все це є підставою для їх заміни.

Електромонтажні роботи

У квартирах старого житлового фонду електропроводка практично не заводилась в ванну кімнату (окрім як для лампи). Відповідно, тут потрібна не стільки заміна електричної проводки, скільки інсталяція нової з самого нуля. А це вимагає трохи інших дій – виведення розподільчої коробки або протягнення кабелів від той, яка встановлена найближче до ванної (хоча краще коробку вивести). Потім виконується розвдення кабелів під розетки, вимикачі і люстри.

Також варто враховувати кількість розеток та їх розташування. Деякі можна розмістити у прихованих місцях, наприклад, у шафці під умивальником, що не тільки дозволить безпечно підключати фен, а й зробить менше видимих ​​додаткових елементів. Приділяємо особливу увагу кабелю та автомату, що йтимуть на розетки для потужних приладів: бойлера чи пральної машини.

Вирівнювання поверхонь

Коли всі установки готові, можна починати підготовку поверхні стін до облицювання плиткою. Вирівняти стіни можна звичайною штукатуркою або шпаклівкою. Однак є безліч рішень, що полегшують роботу, наприклад водонепроникний гіпсокартон. Він дозволяє закривати труби, створювати відповідні конструкції для унітазів із прихованим монтажем та вирівнювати вигини старих стін. Після заповнення швів стіни набувають небувалої гладкості.

Укладання плитки та затирання швів

Це найцікавіша частина ремонту, оскільки бачення нового інтер’єру ванної кімнати поступово починає набувати кольорів та форм. Який правильний порядок укладання плитки: стіна чи підлога? На це питання немає однозначної відповіді, оскільки кожне рішення має свої переваги. Фахівці радять першою укладати плитку на стіни. Але багато хто починає з підлоги, щоб потім настінна плитка перекривала підлогову, що дозволяє вирівнювати її і приховувати будь-які вигини.

Після того, як кахель висохне, можна приступати до затирання швів. За допомогою гумового шпателя підготовлений розчин розподіляється по невеликій ділянці плитки так, щоб рівномірно заповнити шви. Надлишки розчину, що залишилися на поверхні плитки, зітріть вологою губкою. Для очищення використовуйте воду з м’яким миючим засобом.

заміна комунікацій під час ремонту ванної

Оздоблення або монтаж стелі

Для оздоблення стельової поверхні можна використати панелі з ПВХ або просто її пофарбувати. Фарба обов’язково повинна бути вологостійкою та гарної якості (наприклад, латексна, акрилова або олійна). Можна встановити також підвісну стелю. Але якщо ви ніколи не збирали таку конструкцію раніше, варто довірити це професіоналам.

Установка сантехніки та електроустаткування

Коли всі інсталяції вже прокладені та ремонтно-оздоблювальні роботи завершені, ми можемо розпочати так зване біле складання – встановлення елементів обладнання: ванни чи кабіни з душовим піддоном, унітаза, умивальника, а також розеток, вимикачів і освітлювальних приладів.

Що стосується фурнітури, то на ринку є безліч її різних типів і кольорів – сталева, мідна, золота, латунна, блискуча або матова. Є також елементи, доступні в білому або чорному кольорі, які додають інтер’єру стилю.

Ремонт санвузла – спеціалізований та відповідальний технологічний процес. Для його виконання краще звернутися до фахівців: “Локальний ремонт” у вашому місті завжди радий допомогти.

Локальний Адміністратор

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *