Індустріальний стиль (стиль лофт) – чудова ідея для облаштування офісного приміщення. Найперше він з’явився у 1950-х роках внаслідок банкрутства багатьох підприємств, фабрик та заводів у США. Порожні промислові споруди стали пристосовувати під житлові приміщення. Спочатку мешканці цих виробничих цехів просто використовували у якості домашнього приладдя обладнання, яке знаходилося під рукою, і не турбували себе зведенням додаткових стін та покупкою меблів. І, звісно, не лише житло, але й комерційні об’єкти, офіси також переміщувалися в такі будівлі.

Згодом усі гідно оцінили принадність високих стель, величезних вікон та необроблених натуральних матеріалів. Дизайнери інтер’єрів почали використовувати індустріальні елементи у квартирах старих будинків, громадських приміщеннях і навіть у хмарочосах. Стиль лофт і сьогодні підкорює своєю простотою та «неотесаним» гарним виглядом. Неоштукатурені стіни, видима металева несуча конструкція і промислове освітлення – як виявилося не чесноти, а саме недоліки є його відмінними рисами.

процес ремонту офіса в індустріальному стилі

Індустріальний декор в офісі

Офіс в індустріальному стилі – чудове рішення для сучасних компаній. Воно дозволяє вільно спілкуватися та працювати у групі, і водночас дає задоволення від перебування у дизайнерському середовищі. Для того, щоб облаштування офісного приміщення в стилі лофт забезпечувало комфортні умови роботи, воно повинно відповідати основним положенням щодо:

  • матеріалів;
  • кольорів інтер’єру;
  • меблів;
  • планування кімнати.

Як впровадити «сирий та прохолодний» індустріальний декор в офіс? На що слід звернути увагу, коли йдеться про ергономіку?

Оформлення офісу в стилі лофт

Організація офісу на кшталт промислового підприємства має ґрунтуватися на кількох ключових принципах. Найголовніший з них – це простір. Він має бути максимально великим, без перегородок та зайвих аксесуарів. При виборі постіндустріального інтер’єру варто орієнтуватися на високі стелі, великі вікна та відкриті елементи інсталяції будівлі (барельєфи, балкони, сходи, та інше), які додають простору характерної строгої атмосфери. На стелі розміщують дерев’яні балки, сталеву арматуру та труби комунікацій, не закриваючи їх панелями.

Не менш важливо використовувати правильні матеріали, тому що офіс в індустріальному стилі залежить від сировини, яка використовується безпосередньо для промислового будівництва – бетон, цегла, метал, скло та необроблене дерево.

Облаштування офісного простору архітектурним бетоном – дуже популярна ідея останнім часом. Компанії все частіше вибирають бетонні плити, тому що їх надзвичайно легко встановлювати, чистити та обслуговувати. До того ж вони виглядають вкрай ефектно, приковуючи до себе погляд практично відразу після входу в приміщення.

Неоштукатурені поверхні або стіни з цегляного облицювання – також обов’язковий атрибут лофта, що надає інтер’єру офісного приміщення лофтову автентичність. Цеглу можна пофарбувати у білий колір. Це дозволить зберегти бажану форму, але оптично збільшить та освітлить кімнату.

ремонт стін офісу в стилі лофт

Кольори в індустріальному стилі: специфіка для офісу

Приміщення має бути оформлене не лише з погляду матеріалів, а й кольорів. Визначальна палітра, що використовується в цьому типі інтер’єру, не дуже велика і складається в основному з сірого, білого, темно-бежевого і чорного. Так як вони дуже приглушені, ви можете розбити їх більш виразнішим колірним акцентом. Однак треба мати на увазі, що індустріальний декор офісу не любить перебільшень, а надто багато кольорів у кімнаті суперечить його мінімалістському підходу.

Інтенсивні кольори – теракотовий, коричневий, помаранчевий або жовтий – будуть дуже добре виглядати в офісних приміщеннях, що нагадують атмосферу старих фабрик та заводів. Слід уникати пастельних відтінків, таких як блакитний, салатовий чи бузковий, оскільки вони не гармонують з індустріальною специфікою облаштування простору та порушать типовий фабричний вигляд кімнати.

Як правильно вибрати офісні меблі?

Облаштування офісу в стилі лофт – це ще й вибір правильних меблів. Елементи відповідно до концепції облаштування простору повинні бути виконаними з необроблених матеріалів. Найчастіше використовувані матеріали в індустріальних інтер’єрах включають: метал, дерево, скло і бетон.

Визначаючись з індустріальним декором в офісі, ви можете вибрати, наприклад, дерев’яні письмові столи та стільці з металевими елементами, пару м’яких диванів та крісел, полиці і шафи з металу, характерні бетонні стелажі, лавки. Предмети меблів не обов’язково повинні поєднуватись один з одним. Використання нестандартних форм дозволить прикрасити інтер’єр і зробити його незвичайним. Однак таких деталей не має бути багато.

Щоб забезпечити співробітникам комфортні умови робочої обстановки, обов’язково потрібно приділити увагу ергономіці. Їхні місця повинні бути розташовані на відповідній відстані один від одного та вікон, тому що занадто багато сонячного світла може заважати виконанню обов’язків.

Аксесуари з лофтовим характером

У постіндустріальних інтер’єрах немає місця вишуканим девайсам та прикрасам. Аксесуари мають бути насамперед функціональними, тому найголовніше у цьому стилі – вибір правильного освітлення. До лофта підходять великі лампи чорного кольору в металевих хромованих і латунних корпусах або, навпаки, лампочки без абажурів, що висять на проводах, стильні ретро-світильники, прожектори, класичні ліхтарі.

Крім того, як прикраси можна використовувати: стилізований годинник і старовинну техніку (наприклад, друкарську машинку), абстрактні чорно-білі картини, таблички з написами з охорони праці, промислову інсталяцію з уламків труб або іржавих шестерень, кімнатні рослини в глиняних горщиках. Це буде дуже своєрідно виглядати в інтер’єрі.

Різниця між жорстким та м’яким лофтом

Індустріальний стиль у приміщеннях, наближений до промислового, ділиться на дві категорії:

1. Жорсткий лофт – йому характерно те, що приміщення під офіс створюється в оригінальному, старому промисловому будинку — на складі, фабриці, заводі тощо.

2. За відсутності таких споруд у районі, розробники знайшли вирішення цієї проблеми, побудувавши так звані м’які лофти. Нові будівлі, стилізовані під старі занедбані фабрики, здобули безліч прихильників. 

процес офісного ремонту в стилі лофт

Переваги та недоліки модного стилю лофт для комерційних приміщень:

До плюсів такого постіндустріального стилю інтер’єру відносять наступне:

  • Мінімалізм. Великий вільний простір і мінімум зайвих деталей. При ремонті проводиться перепланування: зносяться всі непотрібні стіни та перегородки. 
  • Багатофункціональність. Приміщення можна використовувати для роботи, зустрічей із діловими бізнес-партнерами та клієнтами, а також для семінарів, конференцій, корпоративного відпочинку та інших заходів. Головне – правильно зробити планування, щоб робочі процеси і перерви на відпочинок не змішувати між собою.
  • Оригінальність та унікальність. Незважаючи на популярність стилю лофт, для багатьох він залишається чимось цікавим, і в офісному виконанні здатний здивувати людей, що не звикли до нього, підвищивши таким чином статус компанії в їхніх очах.

Однак індустріальний стиль підходить не всім. Тому в нього є деякі мінуси:

  • Відсутність особистого простору. Такий формат приміщення, де мінімальна кількість стін та перегородок, влаштовує не кожного. Людям, які звикли до класичного дизайну, подібний інтер’єр може здатися незатишним та не надто комфортним.
  • Складність прибирання. Ремонт у стилі лофт відрізняється ще й тим, що на виду у працівників та відвідувачів залишаються всі деталі, які збирають багато пилу та бруду – труби, дроти, болти, гвинтики.

Щоб такий дизайн офісу мав шанс добре подати себе, його необхідно ретельно продумати на етапі проектування. Подумайте, що вам може сподобатися, і вже при ремонтно-оздоблювальних роботах враховуйте індустріальний характер вашого офісного приміщення. Іноді основні конструктивні елементи стають не тільки ідеальною прикрасою інтер’єру, але й опорою аранжування, до якої можна пристосувати лофтові деталі.

Замовити готовий дизайнерський проект та виконнання ремонтних робіт, ви можете в спеціалістів “Локального Ремонту” у вашому місті.

Локальний Адміністратор
Категорії: ОфісРемонт

Локальний Адміністратор

Займаюсь пошуком актуальної інформації та перевіркою статей на достовірність. Консультую на сервісі Локальний Ремонт.

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *