Спокійну та розслаблюючу атмосферу у квартирі чи будинку подарує бежевий колір в інтер’єрі. Бежевий – легкий у поєднанні з іншими відтінками. Головне розумно та гармонійно підібрати до нього доповнення, і тоді можна отримати справді незвичайний стильний інтер’єр.
Чому бежевий колір такий популярний Популярність бежевого кольору, що зростає з кожним роком, можна обгрунтувати такими факторами: широкий вибір кольору, що налічує більше 1000 відтінків; поєднання з більшістю інших тонів, як з теплими, так і холодними; одночасно є основним кольором благородного дизайну або нейтральною основою для яскравих акцентів; здатний візуально розширити приміщення, зробити його більш просторим. Особливо актуальним для вирішення цього питання є поєднання двох відтінків у вигляді вертикальних або горизонтальних смуг на стінах.

Бежевий колір одночасно є багатогранним та багатоликим. Уваги до себе він не привертає, але водночас візуально нейтралізує вплив високих температур повітря в кімнаті, сприяє заспокоєнню нервової системи, розслабленню, формує хорошу атмосферу в будинку та настрій мешканців. Навіть виступаючи основним тоном у кімнаті, беж не домінуватиме. Бежевий не створює розмаїття, а лише підкреслює глибину відтінку або приглушує його.
З якими кольорами поєднується бежевий Інтер’єр у бежевих тонах має певну магію елегантності та розкоші, але щоб отримати цю магію, потрібно чітко знати деякі правила поєднань з іншими кольорами та матеріалами.
Займаючись дизайном інтер’єру, часто виникає питання, з чим поєднується бежевий колір – він поєднується практично з усіма яскравими кольорами (фіолетовий, яскраво-рожевий, синій, червоний, чорний та ін.). Добре поєднується бежевий колір з натуральними тонами, наприклад, білим, зеленим, рожевим, коричневим, теракотовим.
Бежевий колір в інтер’єрі може наголосити на особливості кімнати. Так, сходи, гобелени, панно, ліпнина або балясини виглядають невагомо та елегантно у поєднанні з бежевими тонами.
Кремовий варіант бежевого добре виглядає з білим, червоним, блакитним та чорним кольорами, підкреслюючи глибину та розкіш. Поєднання жовтого та білого в інтер’єрі відмінно доповнить сіро-бежевий, а аксесуари помаранчевого та бірюзового добре впишуться у відтінки бежевого кольору.
Крім того, різні варіації бежевого чудово доповнюють один одного – світлий відтінок на стінах можна доповнити коричневою підлогою або стелею забарвлення “морський пісок”.
Багато і дорого виглядають відтінки бежевого кольору у поєднанні із сірим та золотим. Натуральним деревом можна чудово доповнити інтер’єр. Таким чином, всі відтінки, що поєднуються між собою, можна легко вносити в інтер’єр кімнати для того, щоб підкреслити універсальність бежевого.

Варто розглянути можливі колірні дуети для різних інтер’єрів:
1. Поєднання бежевого кольору з коричневим це як єднання двох найближчих родичів. Доповнення однотонних стін коричневими аксесуарами дозволяє зробити простір світлішим і візуально розширити простір. Якщо необхідно додати контрасту, то вибираються темніші відтінки коричневого.
2. Суміш із сірим в інтер’єрі зветься «грейж», вона здатна охолоджувати обстановку. Зазвичай такі поєднання, щоб вони не виглядали нудними, безликими та нейтральними, розбавляють невеликими яскравими акцентами у вигляді жовтого, бірюзового, коралового. Ці два кольори начебто розчиняються один в одному.
3. Бежево-блакитний тандем схожий на попереднє поєднання теплого та прохолодного відтінку. Але він не потребує додаткових яскравих акцентів. Блакитний сам по собі є не тільки врівноважуючим, але й яскравим доповненням, в якому можна вибрати килими, подушки на диванах, штори, покривало, крісла, накидки, ліжка та інші.
4. Інтер’єр у бежево-фіолетових тонах дуже вигідно виглядає. Біж трохи гасить яскравість фіолетового, але й трохи «припудрює» його. Поєднувати можна бежевий з фіолетовим по-різному: рівномірно, тобто інтер’єр заповнюється двома кольорами рівною мірою, а також основна маса дістається бежевому. Фіолетового кольору можуть бути деталі, якісь принти на текстилі, оббивці, шторах, предмети меблів та аксесуари.
5. Комбінування з рожевим дозволяє зробити кімнату милою, але й не перенаситити її нудотною насолодою. Біж добре поєднуватиметься як з агресивними рожевими акцентами, так і з ніжними тонами, які знімають напругу, прибирають агресію, дозволяє розслабитися.
6. Поєднання із жовтим в інтер’єрі дозволить створити сонячну, теплу, світлу кімнату. У цьому поєднанні жовтий колір не перегріватиме приміщення, його краще виразити лише у вигляді акцентів та деталей.
7. Еко-стиль бежево-зеленого інтер’єру. Поєднання двох природних тонів може нагадувати єднання із природою. Союз завжди виглядатиме соковито та освіжаюче. Салатові відтінки на тлі бежевих стін виглядатимуть ніжно, а насичені як смарагдовий або малахітовий додадуть розкоші простору.
8. Бежевий та білий – це тандем, що виражає елегантність, стриманість. Зазвичай таке поєднання можна виявити в елітних та шикарних готелях. Доповнюють таке поєднання зазвичай срібні чи золоті деталі, дорогі натуральні тканини.

У більшості випадків багато комбінацій бежевого з іншими кольорами доповнюються білими елементами. Вони допомагають зробити простір ширшим, додають більше світла.
Бежевий колір у різних стилях інтер’єруБежевий інтер’єр найчастіше – це втілення класики. Зазвичай вибираються світло-коричневі відтінки в поєднанні з білими, золотими, коричневими, жовтими, сірими деталями з текстилю, оббивки меблів, аксесуарів в кімнаті в класичному стилі. оформлення кімнат в історичних стилях від античності і до модерну; завдяки природності відтінків ідеально впишеться в стилі еко, скандинавський, мінімалізм; холодні тони зможуть пом’якшити обстановку стилю хай-тек або стимпанк; , арабська, єгипетська, а також російське ретро.При бажанні бежевий можна використовувати у відповідному та потрібному стилі, якщо не у вигляді основного кольору, то у виконанні аксесуарів та декору.
Як використовувати? Такий варіант буде однаково добрий і на кухні, і в дитячій кімнаті. Головне у роботі – це правильне поєднання бежевого кольору в інтер’єрі.
З якими варіантами поєднується бежевий і де в інтер’єрі він доречніше: 1. Суворий інтер’єр без надмірностей відмінно виглядатиме, якщо додати білі або чорні предмети інтер’єру. 2. Поєднання беж можуть урізноманітнити шпалери з принтами, подушки незвичайної форми або килими.
3. Поєднання кольорів буде більш гармонійним та легким, якщо додати велику кількість текстилю, наприклад, шовкових штор, лляних накидок на меблі, кашемірових чи вовняних покриттів, оксамитових подушок для дивана – це створить багатошаровість в інтер’єрі. 4. Біж можна вдало включити в етнічний стиль і стиль арт-деко, навмисне грубі покриття та аксесуари, тваринні принти та рослинні орнаменти виглядатимуть гармонійно.
5. Розкіш в інтер’єр додадуть золоті, срібні, мідні, металеві елементи декору. 6. Інтер’єр розбавлять натуральні матеріали – бавовняна, шовкова, лляна тканини, дерево, меблі з ротанга, живі рослини, натуральне хутро та шкіра. З яким кольором поєднувати беж – це лише питання естетичного смаку та переваг господарів квартири.
Біж у різних кімнатах Для того, щоб вітальня захоплювала своїм стильним виглядом, можна скористатися порадами від професіоналів, щоб знати, з якими квітами поєднується бежевий.
Для стін вітальні краще підібрати 1 або максимум 2 відтінки бежевого. Для енергійної вітальні підійде кремовий відтінок, доповнений помаранчевим, для суворої вітальні підійде поєднання з чорничним або бордовим. Останнім часом до бежевих тонів у вітальні популярно додавати бірюзовий.
Аксесуари для вітальні в бежевих тонах краще підібрати різнокольорові, незвичайні за фактурою та формою. Біж у спальні – дизайнери радять цей відтінок вносити в спальню або для обробки стін, стель або підлоги, або як елемент декорування.
Якщо вибір упав на оздоблення стін бежевими відтінками, то ліжко та білизна мають бути контрастними. У разі декорування ліжка, вікон або меблів у спальні бежевими відтінками, варто розглянути для блакитних стін, а для підлоги – темне дерево.
Біж на кухні – на сьогоднішній момент бежевий колір в інтер’єрі є найбільш популярним варіантом, т.к. такий колір здатний створити чистий, стильний і душевний простір. Поєднуючи беж і чорний або білий, можна отримати сучасний кухонний інтер’єр, який не вимагатиме прибирання щодня. Фахівці радять у цьому випадку додати чорні відтінки у забарвлення холодильника, поверхні плити та на робочі поверхні кухні, і тоді для прибирання буде менше приводів.
Кухні, де поєднуються червоні тони, теж цікаві та підходять для господарів з екстравагантним смаком. Світло-коричневі кольори на кухні легко поєднуються з різними яскравими відтінками – зеленим, жовтим, – але тільки в тому випадку, якщо вони присутні як окремі елементи декору.
Дитяча кімната – поширений міф про те, що беж не підходить для дитячої кімнати, так як це дуже марке поєднання кольорів та інше, але багато дитячих психологів вважають його ідеальним помічником у вихованні дітей.
Цей колір зустрічається в природі, він заспокоює та налаштовує дитину на відпочинок чи виконання домашніх завдань, він не відволікає на себе увагу, пробуджує впевненість у собі та врівноважує емоційний стан дитини.
Біж підходить дітям обох статей, вся справа лише у поєднанні кольорів. Для дівчаток – це улюблені рожеві або червоні відтінки, для хлопчиків добре підійде смарагдовий, бірюзовий або шоколадні відтінки.
Так само, як і в інших кімнатах у квартирі, в дитячій можна поєднувати беж та інші відтінки на стінах або в деталях інтер’єру. Найбільш улюблене поєднання батьками – це яскраві акценти в елементах дитячої кімнати, наприклад, яскравий пуф та оздоблення туалетного столика юної модниці, або відтінки синього в оформленні вікон, або робочого місця для хлопчиків.
Переваги та недоліки бежевого кольору: має різноманітні відтінки (кремові, рожеві, коричневі, сірі та ін.); · поєднується практично з усіма існуючими тонами і напівтонами; може бути гарним тлом для яскравих акцентів; візуально розсуває простір і т.п.
Істотних недоліків такий відтінок не має, хіба що його варто використовувати акуратно, якщо у будинку є тварини. Отже, беж є хорошим елементом декору, дає багато можливостей обіграти інтер’єр, і його можна застосовувати за різних стильових рішень.
Якщо ви вирішили зробити дизайнерський ремонт і хочете отримати очікуваний результат в інтер’єрі, звертайтесь за консультацією до фахівців сервісу Локальний Ремонт.
- Ламінат на стіну: плюси і мінуси - 24.03.2023
- Як вибрати фарбу для стін в різних кімнатах - 21.03.2023
- Абсолютно все, що потрібно знати про паркет та його альтернативи - 17.03.2023
0 коментарів